Netradiční potápění v Chorvatsku

Chcete si letošní dovolenou zpestřit opravdu řádným způsobem? Milujete vodu a především rozmanitý podmořský svět? Pak to bude potápění v Chorvatsku, jež vás nadchne ve všech ohledech. Relativně vzdálená destinace oblíbená hlavně u Čechů, kde narazíte na spoustu ideálních míst určených k prozkoumávání vodního dna.

Lokality pro potápění jsou nejenom na pobřeží rozlehlého vnitrozemí, ale i kolem jednotlivých ostrovů, kam se lze vydat lodí. Konkrétní působiště zvolíte na základě vlastních zkušeností. Podmořský svět je plně otevřen jak amatérským, tak profesionálním potápěčům.

Kurzy potápění pro každého

potapeniŘadíte-li do skupiny cestovatelů, kteří tomuto koníčku ještě nepřišli na chuť, využijte bohatých kurzů potápění. Ty jsou pro svoji atraktivitu obvykle realizovány v některém z národních parků, popřípadě v technicky nenáročných podmínkách.

Ne nadarmo jsou mnohé lokality navštěvovány právě pro bezkonkurenční zážitek z potápění. Zajímat vás budou kupříkladu tyto oblasti.

  • Crikvenica
  • Pelješac
  • Ostrov Istrie
  • Ostrov Rab
  • Ostrov Pašman

Místa, kde objevíte průzračně čisté moře, krásná skaliska omílaná mořskou hladinou a bohatý podvodní svět.

Netradiční potápění pro náročné

Nejsou to však jen přírodní podmořské krásy, jejichž kouzlu se lze oddávat. Mnozí aktivní potápěči volí i zcela originální ponory. Jak by se vám líbilo prozkoumávání potopeného parníku Baron Gautsh, známého křižníku Garibaldi a dalších zapomenutých vraků?

chorvatsko

Potápění v Chorvatsku vám nabízí nevšední prožití aktivní rodinné dovolené. Tu lze trávit buď individuálně s profesionálním instruktorem, nebo v početnější skupině speciálního kurzu. Vydejte se na Kvarnerské či Dalmatské ostrovy poznávat mořský svět.

Potápění v Chorvatských lokalitách je navíc cenově dostupné a nevychází dráž, než běžná dovolená ve variantě All-inclusive.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: arthur84, cescassawin).

This entry was posted in Chorvatsko and tagged , , . Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *