koralove utesy

Kde hledat nejkrásnější korálové útesy světa?

Podmořský svět je doslova fascinující. Typickým příkladem jsou korálové útesy, ke kterým se člověk může potápět buď na vlastní pěst nebo za doprovodu profesionálů. Dnes existují ve vybraných lokalitách světa mnohá střediska, kde je rozmach šnorchlování nebo potápění s kyslíkovou bombou.

Jestliže plánujete dovolenou v některé z exotických destinací světa a láká vás potápění ke korálovým útesům, přinášíme vám několik zajímavých tipů. Prozradíme vám, kde jsou ty nejkrásnější korálové útesy.

Kam za korálovými útesy?

Chcete-li vsadit na jistotu, vyberte si ten největší korálový útes světa. Ten se nachází v Austrálii a je to Velký bariérový útes. Vynechat byste neměli ani Mexiko, konkrétně útes Palancar, kde jsou známé velké korálové hlavy. Spousta nadšených potápěčů se vydává také do Indie. Konkrétně k Andamanským ostrovům, kde žijí stovky ryb a je zde více jak dvě stě druhů korálových útesů.

koralove utesy

Výčet překrásných destinací světa stvořených pro potápění samozřejmě pokračuje. Pestrobarevný podmořský svět si můžete užívat například na Fidži, kde je místo zvané Grand Central Station. Okouzlující scenérie přináší Indonésie. Tam se vypravte do oblasti Raya Ampats a při potápění navštivte i některou z tamních podmořských jeskyní.

Kdo někdy nebyl na Borneu, jako by se nepotápěl. Dokazuje to ostrůvek Sipadan, který je vlastně vrcholem podmořské hory. A její svět kolem je opravdu hojný a barevný. V rámci potápění se pochopitelně nabízí i cenově dostupnější destinace, mezi něž patří například Egypt. Typickým příkladem je místo zvané Sharm el Sheikh, kde spatříte také vraky lodí, mořské krávy a malé žraloky.

Nakonec je třeba zmínit ještě Kubu, která se vryla do paměti mnohých potápěčů hlavně díky zátoce Maria la Gorda. Je pravdou, že tato oblast je pouze pro vyvolené. Ročně sem dostane povolenku k potápění jen omezené množství lidí.

This entry was posted in Ostatní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.