austria

Vyrazte na nezapomenutelnou dovolenou v Rakousku

Chystáte se na rodinnou dovolenou a rádi byste zvolili nějakou blízkou zahraniční destinace? Pak se vydejte do sousedního Rakouska, kde je toho k vidění více než dost. K našim sousedům to budete mít v první řadě blízko. Zadruhé se domůžete jedinečných cílů, ať už navštívíte překrásná města nebo dáte přednost ryzí přírodě.

Poznejte známá rakouská města

Na první dobrou si vás určitě podmaní město Innsbruck. Právě zde se nachází hned několik slavných katedrál. Tou nejznámější bude jistě Hofkirche. Odtud se pak můžete přesunou do romantického Salzburgu. Uprostřed města se tyčí středová tvrz Altstadt, odkud se vám nabídne překrásný výhled na historické centrum.

Zapomínat byste samozřejmě neměli ani na hlavní metropoli Rakouska, kterou je Vídeň. Tady o památky rozhodně nebudete mít nouzi. Zmínit lze zámek Schönbrunn, muzeum Albertina, Prater, Stephansdon nebo pověstný pavilon motýlů označovaný jako Schmetterlinghaus. Z pohledu měst se pak vyplatí zavítat ještě do Grazu, kde stojí hodinová věž nebo vyhlášeného lyžařského střediska Zell am See.

Objevte přírodní krásy Rakouska

V Rakousku však nesmíte zapomínat ani na dech beroucí panoramata. Co byste řekli vinné oblasti Weinviertel, která je běžně přezdívaná jako Vinná čtvrť? Okouzlujícím zážitkem se pro vás stane také krajina tyčící se nad údolím Wachau. V něm se mimochodem nachází několik desítek historických památek. Na tomhle místě budete schopni trávit doslova dny. Nakonec by neměla chybět ani patřičná dávka relaxace. Co takhle lázně Laa an der Thaya? Odpočinek na závěr dovolené se určitě hodí.

Výčet všeho výše uvedeného vám jistě vystačí minimálně na jednu cestu do Rakouska. Pokud se tam ovšem chystáte na delší dobu, svůj itinerář klidně rozšiřte. K vidění je toho více než dost, o čemž se ostatně můžete přesvědčit na vlastní kůži. Nezbývá než vyrazit.

This entry was posted in Rakousko. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.