Benátky zaručeně zaujmou nejenom svými vyhlášenými vodními kanály

Pokud se řekne Benátky, jenom málokdo si představí tuzemské město nad řekou Jizerou. Každý samozřejmě začne mluvit o městě v severní Itálii, které je vyhlášené nejenom svou historií, ale hlavně svým systémem vodních kanálů. A zatímco novější části města již stojí na souši, jeho historické centrum se nachází v mělké laguně. S tím samozřejmě souvisí i četné problémy, jelikož hladina vody se může v některých obdobích zvednout až o 90 centimetrů.

Dokonalé město pro milovníky historie a architektury

A ačkoliv má město několik desítek nádherných historických míst, míří kroky turistů k několika nejvýznamnějším. Většina z nich tak začíná na náměstí svatého Marka, kde je i stejnojmenný kostel, který pochází z roku 1063. Dalším významnou historickou památkou je Dóžecí palác, který svou historií sahá do období 12. a 15. století. Doplňují ho památky jako kostel San Giorgio Maggiore či Santa Maria della Salute, nebo také knihovna Sansovino. To vše jsou památky okolo zmíněného náměstí. Dalších kostelů však Benátky mají několik desítek.

BenátkyKanály lákají k projížďce na gondole

Samozřejmě nejsou to jenom památky, ale právě charakteristické kanály, které do Benátek nejvíce táhnou. A to hlavně milovníky romantiky, kteří tak mohou využít projížďky na typické gondole – tedy dřevěné loďce ovládané jedním pádlem, které má v ruce zkušený lodivod. Ten tak s každým turistou může projet nejenom hlavní kanál, tedy čtyřkilometrový Canal Grande, ale i celou řadu menších.

Aby však byla zajištěna i bezproblémová cesta pro všechny pěší, pyšní se Benátky více než 400 různě velkými mosty. Co je však zajímavé, je rozhodně to, že přes hlavní kanál vedou pouze tři hlavní mosty, z nichž nejznámějším je jistě Ponte di Rialto, který zaujme svou velikostí a tím, že je kompletně postaven z bílého mramoru, a měří přes 48 metrů.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: cescassawin).

This entry was posted in Itálie. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *