bandage

Vše, co by měla obsahovat cestovní lékárnička

Chystáte se na dovolenou s rodinou nebo plánujete cestování sólo? Ať už je to, jak chce, neměli byste za žádných okolností podceňovat jednu důležitou věc. A tou je cestovní lékárnička. Bez ní se nevydávejte opravdu nikam, protože nikdy nevíte, kdy vás zastihnout zdravotní komplikace nebo se vám něco stane daleko od civilizace. My vám nyní prozradíme, co by taková cestovní lékárnička měla obsahovat.

Volitelné vybavení cestovní lékárničky

V první řadě si do takové lékárničky umístěte léky, které pravidelně užíváte. Podceňovat byste neměli ani přípravky vhodné na zažívací problémy nebo cestovní nevolnost. Pokud jste alergici, přihoďte také léky proti alergii. Dále to mohou být přípravky na mykózu nebo na bolení v krku. Do jisté míry jde o individuální záležitost podle toho, jaký je váš zdravotní stav. Oproti tomu existuje řada věcí, které musí obsahovat každá cestovní lékárnička.

Povinná výbava cestovní lékárničky

V rámci cestovní lékárničky nesmí chybět obecné doplňky využitelné v podstatě kdykoliv a kdekoliv. Je jasné, že vaše osobní léky nebude užívat nikdo další, ale následující seznam je obecného charakteru. Je to gáza, vata, krytí na popáleniny, spínací špendlík, nůžky nebo kombinovaný nožík, náplasti, trojcípý šátek, dezinfekční přípravek, kapky na ošetření očí, pružné obinadlo, pinzeta, dezinfekční gel na ruce, přípravky na ošetření kůže po bodnutí hmyzu a obvazy.

V závislosti na tom, do jakých oblastí se chystáte můžete výše uvedenou výbavu cestovní lékárničky ještě více rozšířit. Zmínit bychom v tomto směru mohli například opalovací krémy s dostatečnou UV ochranou. Někdy se může hodit i teploměr.

Když vyrážíte na dovolenou autem, pak se může být lékárnička objemná a v podstatě bezedná. Pokud se chytáte na túru, musíte dobře volit, co si do ní uložíte. Nikdy na ní však nezapomínejte, může vám zachránit život.

This entry was posted in Ostatní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *