Cestovní pojištění se vyplatí u moře i v kempech

Bez cestovního pojištění se do zahraničí rozhodně nevyplatí jezdit. Stále mnoho lidí spoléhá na štěstí a nepěkně se jim to vymstí většinou právě na dovolené. Pokud totiž myslíte, že vás v případě onemocnění nebo úrazu ochrání běžná kartička pojištěnce, jste na omylu. Pouze vám zajistí lékařskou péči, kterou si však budete muset sami uhradit bez jakékoliv finanční podpory pojišťovny. A je mnohem víc důvodů, proč se cestovní pojištění vyplatí.

Bez cestovního pojištění přijdete o asistenční služby

Určitě formě pojištění do zahraničí věnujte před cestou zvýšenou pozornost, protože podle jeho struktury se bude vyvíjet pomoc v případě vzniku pojistné události. Týká se to například ztráty či odcizení zavazadel a dokladů. S cestovním pojištěním máte hned po ruce asistenční služby, které vás provedou nutným postupem v rodném jazyce a při prokázání vzniku škody, vám pojišťovna ztrátu nahradí. Cestovní pojištění levně získáte na internetu, kde je možné ho sjednat na poslední chvíli.

Cestovní připojištění vám pomůže při dlouhodobé hospitalizaci

Dalším příkladem je nečekaný úraz s dlouhodobými nebo trvalými následky. Pokud se vám přihodila nehoda v zahraničí a máte platné cestovní pojištění s úrazovým připojištěním, můžete mít zajištěný převoz domů či do nemocnice a ještě finanční úhradu ušlého zisku při dlouhodobé hospitalizaci. Zde si však zkontrolujte výši limitů a raději si ho při sjednání cestovního pojištění navyšte, abyste měli skutečně jistotu, že při vážném úrazu nebo onemocnění nepřetáhnete limit a nebudete muset nakonec doplácet.

Nepodceňujte platební odpovědnost!

Nakonec je tu připojištění odpovědnosti, které vás chrání před nutností uhradit vzniklé škody či lékařskou péči třetí osobě, které jste neúmyslně způsobili zranění nebo poškození cizí věci. Velkou výhodou je skutečnost, že se takové připojištění týká i vašich dětí a vztahuje se také na vybavení hotelu, kde se může během vašeho pobytu snadno cokoliv rozbít. Více o něm zde. Variant možných připojištění je celá řada a odvíjí se podle vašeho plánovaného programu aktivit v zahraničí. Nepodceňujte ani rekreační sporty, protože některé z nich spadají do adrenalinových či extrémních aktivit.

This entry was posted in Inzerce, Ostatní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *