Vybíráme karavan na dovolenou – co neopomenout při jeho výběru

Chystáte se strávit dovolenou v karavanu? Pak určitě uvažujete o jeho nákupu nebo pronájmu. Při obou činnostech byste si měli ujasnit několik základních věcí, aby výsledná volba padla na ten správný model.

Na počátku všeho je třeba rozlišovat to, zda chcete obytný vůz či přípojný karavan.

Obytný vůz vs. přípojný karavan

Obě dvě řešení se pojí s možností výběru velikostních variant. Hlavní rozdíly však spočívají v samotném provedení karavanu.

  • Obytné auto – Jde o vozidlo, jehož nedílnou součástí je karavan. Vzhledem k tomu, že obsahuje motorovou část, nemusíte řešit jakékoliv připojování a odpojování.
  • Přípojný karavan – V jeho případě potřebujete osobní vůz se závěsem s odpovídajícím zatížením. Pro někoho může být výhodou fakt, že si zaparkujete karavan v kempu a s vozem vyrazíte poznávat blízké okolí.

Úložný prostor a komfort

Zamýšlet byste se měli i nad tím, kolik osob bude v karavanu trávit čas, a to nejenom v noci, ale i za nevlídného počasí. Zapotřebí je tedy dostatek místa vypovídající o celkovém pohodlí. Ideálním řešením je sociální zařízení a úložné přihrádky, popřípadě možnost připevnit ke karavanu jízdní kola, člun a ostatní věci vhodné pro trávení nezapomenutelné dovolené.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: debspoons).

This entry was posted in Ostatní and tagged , , . Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *