Kanárské ostrovy – i v zimě mají co nabídnout

Zima je hodně dlouhým ročním období. Ještě delší je pro milovníky slunce a tepla. Přežít minimálně pět měsíců v roce nemusí být pro někoho v České republice snadným cílem. Jestliže do této skupiny lidí spadáte také, pak se zbytečně netrapte a zimu si jednoduše zkraťte. Udělejte to tak, že vyrazíte do exotických krajin právě v zimním období. Je totiž spousta destinací, jež vám mají mnohé, co nabídnut a hlavně, bude v nich teplo.

Hodně oblíbené se v posledních letech staly Kanárské ostrovy. Souostroví, jež si vás podmaní opravdu do sytosti. A co přesně to bude?

Naplánujte si dovolenou na Kanárských ostrovech

Jestliže už se pomalu pouštíte do tvorby itineráře v rámci zimní dovolené na Kanárských ostrovech, přinášíme vám několik praktických tipů. Pokud se budete pohybovat na ostrově Tenerife, zabrouzdejte například do národního parku Teide. Užijte si krásy hlavního města Santa Cruz de Tenerife a nezapomeňte na jednu z největších sopek v zemi, která má výšku až 3 718 metrů. Tenerife je také lokalitou, kde každoročně probíhá řada karnevalů.

danube / Pixabay

Když se přesunete na ostrov Gran Canaria, dostane se vám možnosti poznávat dalších krás Kanárských ostrovů. V hlavním městě Las Palmas je to třeba katedrála svaté Anny, která je gotického charakteru. Za návštěvu stojí třeba místní přístav, ale také venkovní skalnaté útesy. A kdybyste toho ještě stále neměli dost, je tu další nabídka.

  • Ostrov La Gomera s národním parkem Garajonay
  • Ostrov Fuenteventura s parkem Oasis a přírodní rezervací Corralejo
  • Ostrov Lanzarote s národním parkem Timanfaya
  • Ostrov La Palma s národním parkem Caldera de Taburiente

Důkazem krás Kanárských ostrovů je mimochodem fakt, že většina z dominant těchto ostrovů je zapsaných na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Tak neotálejte a naplánujte si cestu za sluncem.


This entry was posted in Ostatní and tagged , , . Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *