moscow

Jaké zajímavosti na vás čekají v Rusku?

Rusko je bezpochyby největším státem světa, o tom není žádných pochyb. Na jeho ploše se nachází spousta krásných míst, které stojí za návštěvu. Pokud vynecháte chladivou Sibiř s plochou až 77 % země, budete cílit především do velkých města, k historickým památkám a do přístupnější přírody.

Kam směřovat v Rusku?

Chcete-li poznat Rusko, zamiřte k Moskevskému Kremlu. Jde o významnou stavbu, která je pomyslným symbolem Moskvy. Vynechat byste neměli proslulé Rudé náměstí nebo Chrám Vasila Blaženého. Mezi zajímavosti se řadí i Leninovo mauzoleum. Když se naopak vydáte do Petrohradu, bude na vás čekat trochu jiný symbol této metropole. A tím je chrám Kristova Vzkříšení. Mezi turisty si značný obdiv získalo i petrohradské muzeum Ermitáž. V něm se nachází 350 výstavních sálů, kde je umístěno více jak tři miliony uměleckých děl.

Mezi nádherná města Ruska se řadí i Novgorod, kde se nachází Novgorodský Kremp a katedrála sv. Sofie. Její budování započalo v 11. století. Zapomínat byste neměli ani na přístavní město Vladivostok, které se vyjímá svou unikátní a působivou architekturou.

Poznejte Rusko z jiného úhlu pohledu

Když si budete chtít odpočinout od ruských měst, zamiřte k nejstaršímu a nejhlubšímu jezeru na světě. Je to jezero Bajkal, kde žije přemíra nejrůznějších živočichů. Svoji popularitu si získala také Transsibiřská magistrála s délkou trati až devět tisíc kilometrů. Pokud ji chcete projet celou, připravte se na jízdu dlouhou celé dva týdny. Zapomínat byste neměli ani na přírodní úkaz Kurská kosa. Jde o výběžek vyčnívající z moře. Jeho délka je 98 metrů a šířka je 400 metrů. Jinak nazývané Kurské kosy jsou mimochodem zaneseny na seznamu světového dědictví UNESCO.

Rusko je zkrátka velmocí, která toho má opravdu hodně co nabídnout, proto neváhejte a pusťte se jeho postupného objevování. Od města, až po dech beroucí přírodu.

This entry was posted in Ostatní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *