hotel pastura postira p

Chorvatská Istrie je oblíbená dovolenková oblast

Pokud přemýšlíte nad letní dovolenou a plánujete i v letošním roce navštívit Chorvatsko, nemusíte jezdit úplně do jižní části. I samotná Istrie rozprostírající se na severu země ukrývá spoustu zajímavých atrakcí, nikoliv jen oblázkové pláže se slunečníky a lehátky. V následujících řádcích vám představíme lákadla chorvatské Istrie.

Umag

V případě, že toužíte po romantické atmosféře, projděte se středověkými uličkami starého města Umag. Co se ubytování týče, čekají na vás jak kouzelné apartmány, tak i nadstandardní pětihvězdičkové hotely v zátokách. Pláže v Umagu jsou štěrkové a oblázkové, u některých hotelů jsou pláže soukromé.

Určitě nám dáte za pravdu, že dovolená v Chorvatsku by neměla být jen o opalování se na pláži. Byla by škoda nezajet si na některá atraktivní místa, jako je třeba rodinné vinařství Degrassi. Od Umagu je vzdálené zhruba deset kilometrů na sever. Ochutnáte kvalitní vína proslulá po celém světě.

hotel pastura postira p

Putování do vnitrozemí

Za ojedinělou atmosférou se vydejte do městečka Motovun, jehož nejvyšší bod leží v nadmořské výšce 300 metrů nad mořem. Otevírá se z něj panoramatický výhled na daleké okolí.

Dalším turistickým cílem je Poreč nacházející se uprostřed západního pobřeží poloostrova. Poreč má bohatou a dlouhou historii, která po sobě zanechala spoustu skvostů. Určitě si udělejte procházku samotným centrem města, kde za zhlédnutí stojí Eufrasiova bazilika z šestého století našeho letopočtu. Dokonce je i na Seznamu světového dědictví UNESCO.

I když ještě neskončila zima, je nejvyšší čas objednat si vhodné ubytování. Stačí zadat frázi jako dovolená Chorvatsko a nabídne se vám celá řada ubytovacích zařízení. Chcete bydlet v hotelu, penzionu, či apartmánu? Rozhodujete se podle lokality, nebo podle ceny? V takovém případě vám pomůže web hrvatska.net.

This entry was posted in Chorvatsko, Inzerce. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.