Venku je nevlídné počasí? Poradíme vám, kam vyrazit s dětmi na výlet

Víkend na krku a vy s kyselým obličejem hledíte na budoucí předpověď počasí? Hlásí špatné klima a deštivo? Pak asi přemýšlíte nad tím, jak svým dětem oznámit, že výlet za zábavou se nekoná. To byste však nebyli ti správní rodiče, kdybyste nevymysleli nějakou tu alternativu. A právě v tomto směru se vám následující řádky stanou patřičnou inspirací.

Přinášíme vám totiž několik tipů, kam vyrazit za nevlídného počasí. Prozradíme vám, kde si s dětmi užijete dostatek zábavy, poznání a objevíte třeba něco nového.

Zajímavé výlety pro děti

Záleží pochopitelně na tom, jak staré děti máte. Zároveň jaké jsou vaše zájmy, potažmo zájmy vašich dětí. Velice originální výlet si můžete udělat do Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově. Zrovna tam se setkáte s pojmy jako největší, nejmenší, nejtenčí, nejdelší, nejrychlejší a podobně. Poznávání na vás čeká také v Národním technickém muzeu Praha, jež je doslova rájem pro technicky zaměřené jedince.

výlet děti

Dalším tipem může být originální cesta do pravěku, kterou v Brně prezentuje pavilon Anthropos, kde je vystavena velká replika mamuta. Chlapce určitě potěší Muzeum Lega v Táboře, kde lze obdivovat stavby v podobě Eiffelovy věře, Sochy Svobody nebo indického Taj Mahal. Pokud vaše ratolesti tíhnou spíše k vesmíru, určitě je nadchne návštěva 3D planetária v Plzni, a to konkrétně v Techmania Science Center.

Pokud venku prší, nezoufejte, k dispozici vám budou nejrůznější hrady a zámky. Další výzvou pro mlsouny bude Muzeum čokolády a marcipánu v Táboře nebo se vydáte objevovat Mincmistrovský sklep v Brně. Ten je opředen mnohými tajemství, a to se dětem bude určitě líbit.

Pokud chcete ještě další tipy na závěr, naplánujte svým ratolestem výlet do Science centra iQlandia nebo do Film Legends Museum v Poděbradech. I tajemné znojemské podzemí a zábavní vědecký park Vida! stojí za zvážení.

This entry was posted in Česká republika. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *