Severní Makedonie

Plánování dovolené na rok 2020 začíná

Pomalu, ale jistě už plánujete dovolenou pro letošní rok? Pak by vás jistě hodilo několik tipů. Vycházet můžeme z připravovaného žebříčku Lonely Planet, který se zaměřil na ta nejkrásnější místa světa, respektive na destinace přinášející největší radost turistům.

Takže se pohodlně usaďte a začtěte do následujících řádků, kde vás seznámíme s top místy pro rok 2020.

Vyrazte vstříc novým zážitkům

Na prvním stupni tohoto žebříčku se umístil Bhútán. Ten je považován za překrásný ráj na Zemi. Působiště s obdivuhodnými horami a všudypřítomnými lesy, kde stopy turismu nejsou tak patrné. A právě proto se vyplatí mířit právě sem.

Dalším unikátním místem je anglické pobřeží se svými malými plážemi, útesy a skalními bazény. To je tip na dovolenou v roce 2020 pro ty, kdo dávají přednost dech beroucím výhledům a přírodě. Ostatně tři tisíce kilometrů dlouhá trasa kolem celého pobřeží uspokojí bezpochyby každého.

Severní Makedonie

Hned za Anglií se umístila Severní Makedonie. Směřovat můžete třeba k jezeru Ohrid nebo populární horské stezce High Scardus. Čekají na vás i jiné přírodní krásy, včetně věhlasného gastronomického zážitku.

Pokud toužíte spíše po tropické exotice, zaleťte si do Karibského moře, konkrétně na ostrov Aruba. Spousta korálových útesů a hlavní město San Nicolas uspokojí bezpochyby každého. Výzvou mnohých cestovatelů může být i Svazijsko. To je nejméně navštěvovanou zemí jižní Afriky a možná právě proto je tak jedinečné.

Do seznamu ideálních míst pro dovolenou v roce 2020 se v podání Lonely Planet zařadila také Kostarika, Libérie, Nizozemsko a v neposlední řadě Maroko. Třeba města Fez, Rabat, Marrákeš a Meknes dokáží svou jedinečnou atmosférou oslovit opravdu kohokoliv.

A kdybyste si ve výše uvedeném seznamu tipů přece jenom nedokázali vybrat, máme pro vás ještě jeden zajímavý tip na závěr. A tím je Uruguay.

This entry was posted in Anglie, Ostatní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *