Co můžete vidět v Austrálii?

Rádi cestujete, ale tradiční dovolenkové destinace vás již omrzely? Toužíte po tom zažít a vidět něco výjimečného a nezapomenutelného? V tom případě se vydejte do Austrálie. Tento nejmenší odlehlý kontinent nabízí svým návštěvníkům zcela jedinečný ekosystém s výjimečnými živočichy a rostlinami i zajímavou historii. Právem bývá považován za jedno z nejkrásnějších míst naší planety, kde se navíc setkává a prolíná i mnoho různých kultur.

Historie a kultura

Jedním z lákadel Austrálie pro evropské návštěvníky je její vzdálená poloha. Ačkoli se o Austrálii mluvilo již ve starověku, název kontinentu je odvozen z latinského slova australis, které znamená jižní, a jako země se objevovala již na mnoha středověkých mapách, k jejímu skutečnému objevení došlo až na začátku sedmnáctého století. Od poslední třetiny osmnáctého století až do roku 1901 byla pak Austrálie kolonií Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Již od pravěku ale byla Austrálie obydlena původními obyvateli tak zvanými Austrálci, kteří sem pravděpodobně přišli z jihovýchodní Asie. S původním obyvatelstvem souvisí také jedno z nejnavštěvovanějších míst současnosti, Uluru, obrovský pískovcový monolit, který je pro domorodé obyvatele posvátným místem. Pokud jde o moderní kulturu, neměli byste si nechat ujít návštěvu Sydney se slavnou operou a Harbour Bridge.

Australie

Zcela unikátní fauna a flóra

Austrálie je zcela výjimečným přírodním dílem, neboť v ní můžete navštívit neuvěřitelné množství různých biomů, od korálových útesů přes pouště až po tropické pralesy. Tato rozmanitá prostředí jsou domovem obrovského množství nejrůznějších rostlin a živočichů, z nichž mnohé jsou tak zvanými endemity neboli druhy, které nelze najít nikde jinde na světě. K nejznámějším patří především klokani, koaly, ptakopysci, ježury, emu či vombat. Milovníci přírody a moře by si neměli nechat ujít ani návštěvu Velkého bariérového útesu, který je tvořen téměř třemi tisíci útesy a šesti sty korálovými ostrůvky. Tento jedinečný přírodní výtvor poskytuje domov mnoha set druhům tropických ryb, delfínů, žraloků, želv a dalších mořských živočichů. Potápění v něm patří k nezapomenutelným životním zážitkům.

This entry was posted in Ostatní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *