Aljaska

Navštivte Aljašku. Lákadel nabízí více než dost

Pokud patříte k těm, které už tradiční dovolenkové destinace omrzely, a chcete během své dovolené vidět a zažít něco výjimečného, navštivte Aljašku. Tato drsná, ale zároveň romantická země v sobě skrývá mnoho zajímavých lokalit a pochopíte, proč je právem považována za jedno z nejkrásnějších míst naší planety. Nejen pokud patříte k vášnivým milovníkům přírody, na návštěvu tohoto ráje divoké přírody nikdy nezapomenete.

Výhodná americká koupě

Mnoho lidí zná Aljašku zejména z nejrůznějších dokumentů, filmů či knih. Ve skutečnosti je ale tento nejsevernější a zároveň největší stát Spojených států amerických ještě krásnější, než jste si představovali.  I když svou rozlohou je státem největším, hustotou zalidnění, 0,5 obyvatele na kilometr čtvereční, suverénně státem nejméně zalidněným. Největším městem je přibližně tři sta tisícové Anchorage. Břehy Aljašky omývá jak Severní ledový, tak Tichý oceán, ve své východní části hraničí s Kanadou a nedaleko je také Rusko, od kterého území Aljašky Spojené státy v roce 1867 za pouhých sedm milionů dolarů odkoupily.

Aljaska

Ráj přírody i nerostných surovin

V minulosti byla Aljaška slavná zejména těžbou zlata, v posledních desetiletích je to těžba ropy. Turisty na Aljašce láká především to, že naprostá většina území je dodnes divokou přírodou. Najdeme tu vysoké hory, arktickou tundru, hluboké lesy, průzračně čistá jezera a řeky i mohutné ledovce. Vzhledem k tomu, že jednotlivé osady či usedlosti jsou od sebe často vzdáleny několik stovek kilometrů, žije na Aljašce mnoho divokých zvířat v čele s medvědy grizzly, vlky, losy či jeleny karibu. K jejím břehům pravidelně připlouvají také velryby. Z hlediska ročního období je nejvhodnější Aljašku navštívit v období od června do září. K nejvíce navštěvovaným místům patří národní park Denali, ve kterém se můžete vydat prozkoumávat místní přírodu prostřednictvím nejrůznějších treků.

This entry was posted in USA. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.