Lego

Navštivte muzeum Lega v Praze. Nabízí víc, než tušíte

V létě sice většina z nás tráví volný čas s dětmi výlety do přírody, ale může se stát, že nepřízeň počasí nám znenadání plánovaný výlet překazí. V tom případě se vyplatí mít v záloze seznam míst, která lze navštívit i za deště. Jedním z těchto míst jsou nejrůznější muzea a galerie. Své potomky bezpochyby nadchnete, pokud je vezmete do muzea stavebnice Lego. To se navíc nachází v samém centru Prahy, a tak lze jeho návštěvu spojit i s případnou procházkou po našem hlavním městě.

Největší na světě

Tím, že se bude jednat o nezapomenutelný zážitek nejen pro děti, si můžete být zcela jisti, neboť toto muzeum je svou velikostí a počtem exponátů největším muzeem Lega na světě. Na ploše úctyhodných tisíc metrů čtverečných se nachází dvacet tematických expozic s více než devíti tisíci modely, které byly postaveny s více než jednoho milionu kostiček této jedinečné stavebnice. Mimochodem historie značky Lego se začala psát již v roce 1932 a světoznámý název vznikl z dánské věty „lag godt“, jejíž český význam je „hraj si dobře“. Muzeum Lega je otevřené po celý rok, každý den od deseti hodin dopoledne do osmi hodin večer.

Lego

Kouzelný svět a překvapení na závěr

V jednotlivých expozicích se malí návštěvníci přenesou do doby středověkých rytířů, pirátů, kouzelného světa Harryho Pottera i vesmírné lodě Star Wars. Starší návštěvníky určitě uchvátí přesné modely postavené podle světoznámých historických památek či detailní a funkční modely nejrůznějších dopravních prostředků. U každého vystaveného exponátu je navíc pro zajímavost uveden i počet kostiček, které byly na stavbu použity, a rok výroby. Nejstarší exponáty jsou staré již více než šedesát let, a je tak na nich vidět i to, jak se Lego v průběhu desetiletí měnilo. Součástí muzea je navíc i speciální dětský koutek s množstvím kostiček, ve kterém mohou děti strávit libovolné množství času a postavit si zde svůj vlastní model.

This entry was posted in Česká republika. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *