malta

Ostrov Malta a jeho největší zajímavosti

Plánujete letní dovolenou u moře? Už máte dost chorvatských pláží a chcete zažít něco více exotičtějšího? Pak by vás mohl oslovit ostrovní ráj v podání Malty. Místo, kde svítí 300 dní v roce. Ostrov, na němž si užijete příjemného koupání, vodních radovánek, ale také pořádné historie. Tohle všechno skrývá Malta a její okolí.

Kam vyrazit na Maltě?

Byl by asi hřích, kdybyste při návštěvě Malty nezavítali do hlavní metropole zvané Valletta. Právě zde na vás čeká silný kulturní zážitek se vším všudy. K návštěvě vybízí kupříkladu Velmistrovský palác, katedrála sv. Jana a Muzeum archeologie.

Milovníci historie rozhodně neskončí jenom u Valletty. Na ostrově leží také město Rabat, které je doslova přeplněno historickými památkami. Co byste řekli komplexu Roman Villa, Casa Bernard nebo dalším kouskům římské architektury?

Nakonec neopomínejte ani na středověké město Mdina, kde stojí katedrála sv. Petra a několika palácových komplexů. Jmenovat lze třeba Palazzo Falson a Palazzo Santa Sofia. Tohle město, potažmo celý ostrov si zkrátka zamilujete.

Dopřejte si relaxaci na pláži

Až budete mít dost toulek po ostrově Malta, můžete si dát na nějaký čas oddych. A kde jinde než na vyhlášených plážích. Užívejte si koupání v křišťálově čisté vodě se skvělými podmínkami pro koupání a vodní sporty. Nabízí se kupříkladu oblast Mellieha Bay, Golden Bay a Ghajn Tuffieha. Na Maltě jsou také vyhlášené oblasti vhodné pro potápění – Blue Lagoon a Paradise Bay.

Jak už jsme zmínili v průběhu článku, ostrov Malta můžete poznávat i s jeho nejbližším okolím. Nabízí se třeba jedinečný ostrov Gozo, kde stojí za návštěvu známé Azurové okno, město Victoria a letovisko Marsalforn. Věřte nebo ne, ale Malta si vás během velice krátké chvíle doslova získá. Možná se stane vaším zaslíbeným dovolenkovým rájem, kam se budete s nadšením vracet.

This entry was posted in Ostatní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.