Dovolené v kontrasty prošpikované Itálii se nic nevyrovná!

Nádherné moře, mýty opředená atmosféra, dechberoucí perly historie, romantika na každičkém kroku a pestrost služeb cestovního ruchu jsou synonymem pro dovolenou v Itálii. Ať už se rozhodnete pro klíčové památky, anebo pro tajuplná místa, nešlápnete vedle.

Průzračná voda a mohutné Apeniny

Ano, Itálie je plná kontrastů. Na první pohled vás o tom přesvědčí Kalábrie, která nabízí luxusní koupání i adrenalin v horách. Pokud byste rádi nekonečné vodní radovánky a poznání historie, vydejte se směr Gargano. Okusíte vlny Jaderského moře a spatříte baziliku zasvěcenou archandělu Michaelovi v Monte Sant´Angelo, jež je zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Žhavým želízkem v ohni je pobřeží.

Benátsko – konečně u Jadranu v Itálii!

Snad nikdo nemůže pochybovat o tom, že je dovolená v oblasti Veneto trefou do černého. Na dosah ruky jsou mohutné Alpy a údolí řek, písečné pláže Jadranu a drahokamy měst Verona, Padova a Vincenza. Úžasným tipem jsou letoviska Caorle a Rosolina Mare. Jemný písek, stín borovic i romantické výhledy nikdy neomrzí.

Kam a s kým vyrazit?

Přeneste se do Kalábrie Capo Vaticano, kde je království vysokých skal lemujících písčité zátoky. Na vlastní kůži poznáte, proč patří zdejší písečné koberce k nejkrásnějším na světě. V uličkách městečka Tropea nasajete romantickou atmosféru dob dávno minulých a prohlédnete si pěkné památky. Vieste Gargano, nejživější resort Gargana, nabízí nespočet vodních i suchozemských aktivit. Procházka kolem malých bílých domečků na skále, koupání na Spiaggia del Castello, jachting, surfing, horolezectví, rybí trhy a posezení v kavárnách patří k nejlákavějším.

Zamilovali jste se do této slunečné země? Podívejte se na nabídku cestovní agentury Válek-Tour! Naplánujte si nezapomenutelnou dovolenou anebo svatební cestu pod nejvzácnějšími šperky architektury!

This entry was posted in Inzerce, Itálie. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *