Cestování v horku s dětmi

Léto je obdobím, které doslova vybízí k poznávání překrásných míst a exotických destinací. Jste-li rodina s malými dětmi, určitě takový zážitek chcete zprostředkovat i svým ratolestem. Před takovou cestou však zbystřete. Cestování s dětmi v horkém počasí může být nebezpečné. Abyste se vyhnuli jakýmkoliv nežádoucím komplikacím, je dobré dodržovat několik zásad, s nimiž vás seznámíme v následujících řádcích.

Pitný režim je naprostým základem

Název tohoto podtitulku je naprosto vypovídající a vztahuje se nejenom na děti, ale také na vás samotné. Ve velkém horku je nutné dodržovat pitný režim. To znamená, snažte se dávat dětem napít co nejčastěji. Pokud je ještě kojíte, provádějte tento procesu i ve větších frekvencích.

Podávané nápoje by neměly být úplně chladné, což neprospívá dětskému organismu. Volte spíše pití s pokojovou teplotou.

Vyhledávejte stín

Děti se snažte usazovat vždy tam, kde nedochází k přímému záření slunce na jejich dětskou pokožku. Situujte je spíše do stínu, kde se jim dostane náležitého ochlazení. To je dobré podpořit i proudícím vzduchem kolem. Takže odpadá například uložení do uzavřeného kočárku a na podobná místa.

Stejně, jako to provádíte i vy, chraňte pokožku svých malých ratolestí. A to tak, že ji budete natírat vhodnými opalovacími krémy. Nejlépe těmi určenými primárně pro děti. Ty obsahují vhodné složky, jež chrání před sluncem a zároveň kůži nikterak nedráždí.

cherylholt / Pixabay

Zvolte vhodné oblečení

Poslední zmínka by se měla týkat oblečení. Volte lehké a vzdušné oděvy, ve kterých se děti nebudou zbytečně potit. Tím pádem se můžete vyvarovat i celkem častým potničkám ve formě malých červených pupínků.

Cestování v horku s dětmi není ničím neobvyklým, důležité je pouze vědět, jak na to.

This entry was posted in Ostatní and tagged , , . Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *