japonsko

Co můžete vidět v Japonsku

Japonsko je v našich končinách málo známá země, přesto však v posledních letech získává stále více na své atraktivitě a cestuje do ní více a více lidí. Pojďte se podívat, co zajímavého můžete v Japonsku vidět a jaké oblíbené cíle všech návštěvníků byste určitě neměli minout. Čeká na vás krásná příroda, bohatá historie i velká moderní města.

Pláže, pobřeží a příroda

Koupání na krásných písčitých plážích není výsadou pouze známých letovisek, ale také Japonska, speciálně lokalit Okinawa, Shizuoka, Shirahama nebo Takamatsu. Zde objevíte dlouhé a turisty málo zaplněné pláže plné krásného písku. Pobřeží v Japonsku je všeobecně čisté a vhodné pro koupání. Díky tomu, že celá země leží na ostrovech, není zde nouze o prostor na plážích i o velký výběr různých podmínek od klidné vody až po vlny, které jsou vyhledávané sportovci a milovníky adrenalinu. Když vyrazíte do vnitrozemí, objevíte zde neméně fascinující přírodu. Obdivovat můžete japonské zahrady s nádhernými rostlinami, jako jsou javory a sakury, ale i volnou a nedotčenou přírodu s typickou scenérií vodopádů, vulkánů a hor.

japonsko

JamesDeMers / Pixabay

Historie a kultura

Japonsko má na jednu stranu svou slavnou a moderní tvář, na druhou stranu i pevně danou kulturu a historii, kterou místní dodržují. Pokud vás zajímá spirituální stránka této země, nevynechejte návštěvu nějakého z místních klášterů. Uvidíte nádherné a dobře udržované chrámy, které zde stojí po mnoho let i budhistické sošky. Příkladem těchto kouzlených míst je Kinkakuji Temple či Fushimi Inari-taisha Shrine.

Nakupování a noční život

Na Japonsku je fascinující historie a kultura země, ale také jeho současná podoba. Velká města jsou plná moderních technologií a nádherných staveb. V nich najdete především obchodní domy, jež lákají na nákup věcí, které v ČR rozhodně neseženete. Japonsko je známé svými výstřednostmi v oblékání a tak zde pořídíte opravdu originální kousky. Nezapomeňte navštívit jeden z místních barů a restaurací, kde můžete ochutnat tradiční jídla, jako je například sushi.

This entry was posted in Japonsko. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.