Objevte všechny krásy Harrachova

Když se řekne Harrachov, řadě z nás se asi v první řadě vybaví lyžování a skoky na lyžích. Harrachov totiž patří mezi nejoblíbenější krkonošská střediska a proslul právě svými obřími můstky. Harrachov toho však nabízí mnohem více a nudit se tady nebudete ani v létě. Lyžováním tady ale samozřejmě vše začíná i končí. Když není sníh, seznámíte se s lyžováním alespoň teoreticky – v místním muzeu. Ale to už trochu předbíháme.

Harrachov je krásným horským městečkem, které najdete v údolí říčky Mumlavy, kde je ukryto v pomyslném stínu Čertovy hory. Právě jeho výjimečná poloha učinila z Harrachova jedno z nejnavštěvovanějších horských středisek v celých Krkonoších. Ať už patříte mezi milovníky zimních sportů nebo letních procházek krásnou horskou přírodou, tady si určitě přijdete na své. A která místa byste v Harrachově a jeho okolí neměli vynechat?

Harrachovské skokanské můstky

Symbolem Harrachova a jednou z hlavních turistických atrakcí je proslulý mamutí můstek, který je českým unikátem a zároveň jedním z mála můstků svého druhu na světě. Mamutí můstek však není jediným skokanským můstkem v Harrachově. V areálu, kterému je přezdíváno Čerťák, se nachází můstků hned pět. Prohlédnout si je můžete cestou na Čertovu horu, kam vás v každém ročním období zaveze čtyřsedačková lanovka.

Lyžařské muzeum

Jak už jsme zmínili, v Harrachově si od lyžování neodpočinete ani v létě. Stačí jen navštívit zajímavé Ski muzeum. V muzeu je pečlivě zmapován vývoj lyžování v tomto kraji. Prohlédnout si tady můžete nejen historické lyžařské vybavení, ale také vítězné poháry a medaile, které získali lyžaři a skokani na lyžích z Harrachova.

Sklárna v Novém Světě

Harrachov je také domovem jedné z nejstarších skláren v České republice. Je jí sklárna Novosad, v jejímž areálu dnes naleznete nejen muzeum skla, ale také minipivovar a hotel s pivními lázněmi. Sklárna je stále v provozu – vyrábí se tady například nápojové sklo a luxusní lustry.

Mumlavské vodopády

Harrachov je mimo jiné ideálním výchozím bodem pro poznávání krkonošských krás, mezi které se právem řadí i Mumlavský vodopád. Jedná se o jeden z našich vůbec nejmohutnějších vodopádů, jehož návštěva je zážitkem, který byste si neměli nechat ujít. Okolí vodopádu je tvořeno krásnou přírodou Krkonošského národního parku. Z Harrachova sem navíc můžete dojít i pěšky – vodopád leží pouhé dva kilometry od města.

Pančavský vodopád

Když už jsme u těch vodopádů, neměli bychom vynechat ani Pančavský vodopád, který se pyšní dalším nej – jedná se o nejvyšší vodopád České republiky. Zároveň je považován za jeden z našich nejkrásnějších vodopádů. Najdete jej přibližně 1 kilometr od proslulé Labské boudy. Návštěvu vodopádu můžete spojit i s prohlídkou dalšího významného krkonošského střediska, kterým je Špindlerův Mlýn.

Hrad Trosky

Pokud rádi putujete po stopách dávné minulosti, můžete se vypravit i na přibližně 50 kilometrů vzdálený hrad Trosky, který patří mezi nejnavštěvovanější hrady v České republice. Hrad je zasazen do malebného prostředí Českého ráje a tvoří krásnou dominantu celé oblasti.

S ubytováním v Harrachově vám pomůže Hotel.cz

Chcete Harrachovské krásy poznat na vlastní oči. Tak už na nic nečekejte a naplánujte si svůj pobyt v tomto malebném krkonošském městě ještě dnes. S výběrem vhodného ubytování vám pomůže portál Hotel.cz, na jehož stránkách najdete kompletní přehlídku harrachovských ubytovacích zařízení. Nechybí reálné fotografie, popisy pokojů, ani hodnocení hostů. Pokud zatoužíte po opravdovém odpočinku plném masáží a dalších relaxačních procedur, koukněte si na Spa.cz. Tady zase najdete všechny wellness hotely, které se v dané lokalitě nacházejí.

This entry was posted in Česká republika, Ostatní, Inzerce. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.