Tipy na výlety v ČR

Rádi byste s rodinou vyrazili na nezapomenutelný výlet v České republice? Pak se začtěte do následujících řádků, protože vám přinášíme hned několik zajímavých tipů. Jde především o nedoceněná místa ČR, jež vás vymaní z běžného stereotypu klasických památek a nabídnou opravdu zajímavou podívanou.

Zřícenina hradu Frýdštejn

Vyrazit můžete například do Českého ráje, kde na vás čeká pár turistických stezek. S pomocí nich se dostanete nejenom na hrad Trosky nebo Bezděz, ale také na Frýdštejn, který se nachází hned vedle Malé Skály. Zřícena zasazená v překrásné přírodě.

Čertovy hlavy

Jestliže se při svých toulkách Českem budete pohybovat kolem Liběchova, rozhodně si nenechte ujít dílo jednoho velice známého umělce, jímž je Václav Levý. Ten totiž vytvořil dva velice originální skalní útvary nazývající se Čertovy hlavy. Pokud vyrazíte na tento monument, nezapomeňte si zajít také do jeskyně Klácelka.

Přírodní rezervace Soos

Přijde vám, že takto pojmenovaná rezervace se nachází spíše v zahraničí? To jste ale na omylu. Jde o Mokřady na Šumavě, kam se každoročně sjíždí velká spousta turistů. Procházet se můžete po speciálních dřevěných stezkách, jež vás provedou dech beroucími mokřinami, bahenními sopkami a nejrůznějšími minerálními prameny. Ostatně toto místo je nedaleko Františkových Lázní.

Nezapomenutelný výlet vlakem

Především milovníci železnice dají přednost nezaměnitelné cestě „lokálkou“. Mnozí jistě správně tuší, že máme na mysli Posázavský Pacifik, kterým se budete ubírat mimo jiné kolem řeky Sázavy. Každá zastávka tohoto vlaku vám může přinést nevšední výlet zaměřený nejenom na přírodní úkazy, ale také na lákavé pamětihodnosti. Jmenovat lze určitě zastávku Vrané nad Vltavou, Kácov, Zruš nad Sázavou a mnohé další. Na každém z těchto míst totiž budete moci spatřit něco zajímavého a překrásného.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: MrWildLife).

This entry was posted in Česká republika, Ostatní and tagged , , . Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *