velikonocni ostrov

Vydejte se za krásami Velikonočních ostrovů

Máte rádi exotiku a vymýšlíte nějakou nezapomenutelnou dovolenou? Potom se moc neomezujte a zabrouzdejte na jih Tichého oceánu. Třeba do východní části Polynésie. Právě zde se totiž nachází Velikonoční ostrov. Ten se vyznačuje polynéským názvem Rapa Nui, má rozlohu kolem 163 kilometrů čtverečních a přináší skutečný ráj na zemi. O tom se ostatně můžete přesvědčit prostřednictvím následujících řádků.

Jaké zajímavosti na vás čekají na ostrově?

Velikonoční ostrov můžete poznat od A až do Z. Začít můžete v hlavním a ve své podstatě v jediném městě, kterým je Hanga Roa. To se pro vás stane takovým pomyslným odrazovým bodem, kde poznáte místní, užijete si tradiční gastronomie a budete moci navštívit třeba muzeum nebo kostel.

Nepřehlédnutelnou dominantou Velikonočního ostrova jsou bezpochyby sochy Moai. Naplánovat si pak můžete nezapomenutelné výlety k vyhaslým kráterům. Jedním z nich je kupříkladu Rano Kau. Právě zde je situováno velké sladkovodní kráterové jezero. Přiblížit se můžete také k vyhaslé sopce Maunga Terevaka, kde se nachází kráter Rano Raraku. Sopka je v podstatě takovým středobodem ostrova a dosahuje výšky 507 metrů nad mořem.

Zapomínat byste neměli ani na obřadní vesnici Orongo, která je mimochodem spojena s minulostí Ptačího muže. Ta se mimochodem nachází přímo na hřebenu kráteru Rano Kau. Od místních si budete moci vyslechnout spoustu pověstí a legend.

Velikonoční ostrov plný relaxace

Když exotika, tak se vším všudy. A u Velikonočního ostrova to platí dvojnásob. Proto si vedle poznávání ostrova a jeho zákoutí najděte čas také na relaxaci na pláži. Vyrazit můžete třeba na oblíbenou pláž Anakena, která se pyšní bílým pískem a získá si vás do nejmenšího detailu. Mezi překrásné pláže ostrova se řadí také pláž situovaná v zátoce Ovahe. Dovolenou na Velikonočním ostrově si zkrátka užijete se vším všudy.

This entry was posted in Ostatní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.