Jak si užít dovolenou na kole?

Jízda na kole patří dlouhodobě k nejoblíbenějším sportům. Především v letních měsících mnoho lidí sedá na kolo nejen proto, aby si aktivně odpočinuli po práci, ale na kolech vyráží i na výlety či na dovolenou. Cykloturistika je v České republice stále oblíbenější. Proto, abyste si ale vaši cyklodovolenou opravdu užili, je zapotřebí nejen příznivé počasí, ale také kvalitní cyklostezky, neboť nikdo z nás nechce kličkovat po přeplněných silnicích, a také pohodlné a k „cyklistům“ přátelské ubytování.

Speciální ubytování se službami pro cyklisty

Pokud si chcete svou dovolenou na kole opravdu užít a předejít možným nepříjemnostem a komplikacím, vyplatí se na internetu vyhledat penziony, kempy či hotely, které se zapojily do projektu s názvem „cyklisté vítáni“. V takovém případě si totiž můžete být jisti příjemným a kvalitním ubytováním, které je vhodné právě pro hosty, kteří se rozhodli na dovolené cestovat na kole. Tato ubytovací zařízení nabízejí potřebný komfort a zázemí, například v podobě speciální uzamykatelné místnosti či boxu pro úschovu kol, možnost umytí kola a jednoduchých oprav, množství informačních materiálů o cyklostezkách v okolí či snídaně, které jsou energeticky bohaté a dodají vám sílu na cestu.

kolo

Zároveň není v těchto zařízeních problém ubytovat se pouze na jednu noc, protože spoustu cykloturistů má svou dovolenou naplánovanou tak, že přejíždějí z místa na místo a každou noc chtějí strávit jinde. Třešničkou na dortu, zejména v hotelích a větších penzionech, je pak wellness centrum, kde si večer můžete odpočinout po několika desítkách kilometrů v sedle. Další možností je také nabídka přípravy obědového balíčku, který si můžete vzít s sebou na celodenní výlet.

Nepřeceňte své síly a dbejte na opatrnost

Před dovolenou v sedle je vždy vhodné nechat svá kola zkontrolovat v odborném servisu, ušetříte si tak možné starosti a komplikace během cesty. Zároveň, zejména pokud jste před dovolenou na kolo sedli jen několikrát, nepřeceňte síly. Délku i náročnost trasy vždy přizpůsobte vašim možnostem a kondici, neboť cílem dovolené na kolech rozhodně není to, že vás zničí.

This entry was posted in Ostatní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *