Jak si užít dovolenou na kole?

Jízda na kole patří dlouhodobě k nejoblíbenějším sportům. Především v letních měsících mnoho lidí sedá na kolo nejen proto, aby si aktivně odpočinuli po práci, ale na kolech vyráží i na výlety či na dovolenou. Cykloturistika je v České republice stále oblíbenější. Proto, abyste si ale vaši cyklodovolenou opravdu užili, je zapotřebí nejen příznivé počasí, ale také kvalitní cyklostezky, neboť nikdo z nás nechce kličkovat po přeplněných silnicích, a také pohodlné a k „cyklistům“ přátelské ubytování.

Speciální ubytování se službami pro cyklisty

Pokud si chcete svou dovolenou na kole opravdu užít a předejít možným nepříjemnostem a komplikacím, vyplatí se na internetu vyhledat penziony, kempy či hotely, které se zapojily do projektu s názvem „cyklisté vítáni“. V takovém případě si totiž můžete být jisti příjemným a kvalitním ubytováním, které je vhodné právě pro hosty, kteří se rozhodli na dovolené cestovat na kole. Tato ubytovací zařízení nabízejí potřebný komfort a zázemí, například v podobě speciální uzamykatelné místnosti či boxu pro úschovu kol, možnost umytí kola a jednoduchých oprav, množství informačních materiálů o cyklostezkách v okolí či snídaně, které jsou energeticky bohaté a dodají vám sílu na cestu.

kolo

Zároveň není v těchto zařízeních problém ubytovat se pouze na jednu noc, protože spoustu cykloturistů má svou dovolenou naplánovanou tak, že přejíždějí z místa na místo a každou noc chtějí strávit jinde. Třešničkou na dortu, zejména v hotelích a větších penzionech, je pak wellness centrum, kde si večer můžete odpočinout po několika desítkách kilometrů v sedle. Další možností je také nabídka přípravy obědového balíčku, který si můžete vzít s sebou na celodenní výlet.

Nepřeceňte své síly a dbejte na opatrnost

Před dovolenou v sedle je vždy vhodné nechat svá kola zkontrolovat v odborném servisu, ušetříte si tak možné starosti a komplikace během cesty. Zároveň, zejména pokud jste před dovolenou na kolo sedli jen několikrát, nepřeceňte síly. Délku i náročnost trasy vždy přizpůsobte vašim možnostem a kondici, neboť cílem dovolené na kolech rozhodně není to, že vás zničí.

This entry was posted in Ostatní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *