zanzibar

Dovolená na Zanzibaru se stane nezapomenutelná

Zanzibar je název ostrova nacházejícího se při východoafrickém pobřeží. Ve své podstatě jde o souhrnný název pro souostroví, přičemž druhý ostrov nese jméno Pemba. Právě Zanzibar představuje exotický ráj na zemi, který se stává vyhledávaným cílem mnohých cestovatelů. Jestliže plánujete jeho návštěvu, možná vám přijde vhod menší ochutnávat toho, co můžete vidět.

Zajímavosti Zanzibaru

Tento ostrov můžete začít poznávat přímo ve středu jeho dění, kterým je hlavní město Zanzibar City. Jeho nejvyhledávanější částí je historické centrum označované jako Stone Town neboli Kamenné město. Při procházkách tímto městem si nenechte ujít třeba Sultánův palác nebo pevnost Old Fort. V Kamenném městě je k vidění i Palace Museum, které je zdrojem kulturního života.

Kromě hlavního města můžete samozřejmě směřovat k mnohým dalším cílům. Jedním z vyhledávaných míst je kupříkladu zoologická zahrada Cheetah´s Rock. Právě v ní můžete zvířata nejenom pozorovat, ale se spoustou z nich přijdete to těsného kontaktu. Na ostrově Zanzibar jsou pravidelně pořádány výlety na farmy. Vaší pozornosti nesmí ujít ani prales Jozani.

Příjemná relaxace na pláži

Zanzibar je vyhlášený svými krásnými plážemi, které vám doslova vyrazí dech. Jednou z nich je pláž Ras Nungwi nebo pláž Kendwa. Užívat si pochopitelně můžete i mnohých plážových a vodních aktivit. Spousta cestovatelů si zamilovala oblast Paje. Ze svého itineráře byste neměli vynechat ani rybářskou vesničku Kizimkazi. Mnohé vám nabídne Creative Solutions Centrer.

V objevování Zanzibaru můžete pokračovat ve velikém akváriu Mnarani, kde do nejmenšího detailu poznáte podmořský svět. Co by to však bylo za návštěvu ostrova, kdybyste neochutnali ani místní exotickou gastronomii, které přijdete jistě velice brzy na chuť. Když k tomu přidáte kulturní akce s místními, půjde o nezapomenutelnou dovolenou.

This entry was posted in Ostatní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *