havaj

Cestujeme na Havaj, aneb co vše zde můžeme vidět

Když se řekne Havaj, můžeme si přestavit dvě věci, buď rčení „mít havaj“, které znamená mít klid a pohodu, anebo krásné americké souostroví v Tichém oceánu. My se dnes zaměříme právě na tuto Havaj, která každoročně láká velmi množství turistů na své nádherné pláže, aktivní sopky, krásnou přírodu i zajímavou historii. Pokud nevíte, kam vyrazit na dovolenou, Havaj vás nikdy nezklame a pochopíte, že naše rčení je velmi pravdivé, Havaj je opravdu pohodová.

Okolo jen samá voda

Jedním z kouzel Havaje je její poloha. Havajské ostrovy leží téměř uprostřed Tichého oceánu, a jsou tak právem považovány za jedno z nejodlehlejších míst na naší planetě. Paradoxně „nejblíže“, přibližně tři tisíce osm set kilometrů od nich, se nachází Aljaška. Od západního pobřeží Spojených států amerických, kterých jsou součástí, je dělí více než čtyři tisíce kilometrů, od Japonska na druhé straně Pacifiku pak téměř šest tisíc kilometrů. Jedinou možností, jak se na ně dostat, tak představuje letecké spojení, z Prahy to bez přestupu bohužel nejde. Nejčastěji se létá přes Spojené státy, cesta i s přestupy obvykle trvá jeden den. Druhou možností jsou lety přes Asii, které jsou o něco delší a během nichž se překonává datová hranice.

havaj

Unikátní fauna a flóra

Havaj je největším ostrovem souostroví a byla vytvořena splynutím vulkánů Mauna Kea a Mauna Loa. Ostrov je jedinečným přírodním dílem, najdete na něm neuvěřitelné množství různých biomů. Během jednoho dne tak můžete obdivovat nejen krásy korálových útesů, tropických pralesů, ale také sopečných plání, pouští, jehličnatých lesů i strohých hor. To se samozřejmě projevuje i v obrovském množství nejrůznějších rostlin a živočichů, kteří zde žijí. Mezi hlavní lákadla pro turisty patří především velryby, mořské želvy, delfíni a manty, z rostlin pak krásné pestrobarevné ibišky. Mnoho druhů je zároveň tak zvanými endemity, nenajdete je tedy nikde jinde na světě. Turisty láká i příjemné tropické klima, které je po celý rok téměř stejné, nemusíte tedy složitě plánovat, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě. Na pobřeží se teplota po celý rok pohybuje okolo třiceti stupňů, pokud plánujte výlet do hor, musíte samozřejmě počítat s teplotami o něco nižšími.

This entry was posted in USA. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.