Víte, jak vypadá Svatováclavská koruna?

Svatováclavská koruna je unikátem a zároveň symbolem naší země. Klenot plný drahokamů a ostatních drahých kovů, jež je s naší vlastí neodmyslitelně spjat. Pokud jste nikdy neměli možnost ji vidět, nabízí se vám alternativní řešení v podobě dokonale propracované repliky.

Tato koruna je totiž aktuálně vystavěna v Obecním domě v Praze. Nechala ji vytvořit Pražská Mincovna a jejím tvůrcem je turnovský zlatník Jiří Urban. Ten si dal záležet i na těch nejmenších detailech, díky čemuž vzniklo dokonalé dílo.

Symbol naší měny

Právě Pražská Mincovna se postarala o to, že byla zhotovena velice věrná kopie Svatováclavské koruny, na které nechabí safíry, rubíny, spinety a drahokamy. Tímto krokem došlo ke vzniku nejenom symbolu naší měny, ale i českého mincovnictví.

A víte, co je na všem to nejlepší? Repliku Svatováclavské koruny můžete v obecním domě vidět bez jakéhokoliv čekaní a front. Dokonce není vyžadováno ani žádné vstupné. A když už podstoupíte prohlídku takového unikátu, odneste si i pěknou vzpomínku, jež se může stát zajímavou investicí.

Pořiďte si mince ČNB

Pražská mincovna vám mimo jiné nabízí mince ČNB, medaile a československé dukáty. Tyto produkty vás polahodí nejenom na pohled, ale mohou se stát nedílnou součástí vaší sbírky. Vybírat si mimochodem můžete z nejrůznějších mincí zaměřených nejenom na Českou republiku, ale také na Slovensko, Evropu a jiné světové oblasti.

Naplánujte si nezapomenutelný výlet do Prahy, jež bude výjimečný právě tím, že se podíváte na Svatováclavskou korunu. Zároveň si udělejte radost a odvezte si domů mince, které mají hodnotu nebo se stanou pouze originální vzpomínkou na tento den.

Replika Svatováclavské koruny je něčím, co by během svého života měl vidět každý vlastenec a obdivovatel symbolů české státnosti. Tak neváhejte a začněte plánovat cestu do Obecního domu v Praze.

This entry was posted in Inzerce, Ostatní and tagged , , . Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *