Cyklovýlety za vínem

Morava je překrásným místem, které láká každoročně spoustu turistů, a to nejenom kvůli přírodě, ale také i vynikajícímu vínu. Takže, proč v tomto směru nespojit dobré s užitečným a neudělat si nezapomenutelný rodinný výlet? Pohyb a ochutnávky místních vín. To je kombinace, jíž odolá pravděpodobně málokterý dospělý člověk.

Cyklovýlety za vínem samozřejmě mohou nabývat nejrůznějších podob, a to v závislosti na délce vámi plánované trasy, ale také lokalitě, jíž chcete poznat. My vás prostřednictvím tohoto článku seznámíme s vinařskými stezkami, jež patří k těm nejoblíbenějším.

Kam na Moravě za vínem?

Mezi populární se řadí rozhodně Znojemská vinařská stezka, která má zhruba 30 kilometrů. Během putování nádhernou přírodou navštívíte taková místa, jakými jsou Šobes, Šatova nebo Konice. Cestou vás nemine spousta malovaných sklípků s bohatou vinařskou nabídkou.

Okružní jízda s názvem Modré hory vás naopak zavede do vinařských vesniček, jakými jsou Němčičky, Bořetice, Kobylí nebo Velké Pavlovice. Spousta vinohradů s červeným vínem, kolem nichž budete projíždět na trase dlouhé asi 31 kilometrů.

Zajímavá je také Stezka Rulandského bílého. Ta už je vzdálenostně trochu náročnější, protože měří 45 kilometrů. Během jízdy na kole projedete oblastmi Kudlovice, Zlechov, Velehrad, Tupesy, Jalubí a Babice. Zkrátka to nejkrásnější z Moravy.

Vyhnout byste se neměli ani Stezce Muškátu moravského. Ta vede přes Kostelan nad Moravou, Polešovice, Nedakonice, ale také Zlechov. V tomto případě si trochu odpočinete, protože celá trasa poznávání vín měří asi jenom 25 kilometrů.

Nakonec vyrazte ještě na Stezku krajem André. To je červená odrůda a toto víno, jíž spatříte jak v Hustopečích, tak v Bořeticích a Starovičkách. Připravit byste se měli na trasu dlouhou asi 19 kilometrů a na dech beroucí přírodu kolem vás.

This entry was posted in Česká republika, Inzerce and tagged , , . Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *