Pět tipů na cyklovýlety

Kolo je vynikajícím dopravním prostředkem, který vás přesune z místa na místo mnohem rychleji nežli pěší chůze. Není se proto čemu divit, že se stává nedílnou součástí většiny rodinných dovolených. Otevírá vám totiž neomezené možnosti poznávání.

Pokud se s dětmi chystáte na dovolenou nebo plánujete výlet na kolech, může se vám hodit pět níže uvedených tipů na příjemné cyklovýlety, na něž jen tak nezapomenete.

Slezská magistrála

Přesně tímto originálním názvem se nazývá cyklistický úsek, který můžete poznat ve Slezsku. Trasa je dlouhá asi 35 kilometrů a primárně slouží spíše rekreačním cyklistům, protože se pojí s rovinatým terénem. Při jízdě budete moci poznat nejenom přírodu, ale také dominanty Opavy, Krnova a Kravaři.

Lednicko-valtický areál

Milovníci Moravy by naopak měli vsadit na okolí zámku Lednice a Valtice, kde se ve své podstatě nachází jeden z největších přírodních parků v Evropě. Právě zde budou vaše toulky na kolech doplněny o nejrůznější zámečky, kaple, kostely, lovecké objekty a další pozoruhodné nemovitosti.

Baťův kanál dlouhý 80 kilometrů

Nyní uvedeme pro změnu tip vhodný pro nadšené cykloturisty. Vydejte se z Kroměříže až do Hodonína, a to prostřednictvím Baťova kanálu, který vás provede řadou ohromujících cyklostezek a poodhalí vám spoustu z překrásného tamního prostředí.

3194556 / Pixabay

Vinařská stezka

Není nad to poznat jih Moravy skutečně důkladně, k čemuž pochopitelně patří i vinařské cyklostezky. K těm zajímavým se řadí například ty poblíž Uherského hradiště a v oblasti Hluboké pahorkatiny. Právě tam si užijete stezku lemovanou vinnými sklípky.

Otevřete si Moravskou bránu

A s naším posledním tipem na Moravě ještě zůstaneme. Vyrazit můžete do blízkosti měst Odra, Bílovec, Lipník nad Bečvou a Studénka, kde se nachází proslavená Jantarová stezka. Celý úsek má délku asi 40 kilometrů a připraví si pro každého něco, od přírody, až po historické stavby.


This entry was posted in Česká republika and tagged , , . Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *