Krokodýlí ZOO v Protivíně: Výlet pro školy, rodiny i jednotlivce

Ideálním výletem pro rodiny, jednotlivce, páry, ale i pro školy, jsou bezesporu zoologické zahrady. A právě v ČR vznikla před lety unikátní ZOO, která si klade za cíl seznámit návštěvníky se všemi 23 recentními druhy krokodýlů a poskytnout těmto zvířatům ideální podmínky k rozmnožování.

V České republice před lety vznikla unikátní rodinná ZOO, která se věnuje chovu krokodýlů a aktivně přispívá k jejich ochraně. Protivínská ZOO již za své působení oslavila mnoho chovatelských úspěchů.

Trocha historie

ZOO vznikla na základě soukromého chovu současného majitele pana Miroslava Procházky, který se o chov krokodýlů zajímal již ve svém mládí a první zkušenosti získal ve Stanici mladých přírodovědců v Písku. Původně choval krokodýly na soukromé farmě ve Chvalšinách a později začal budovat krokodýlí ZOO v Protivíně, která svým prvním návštěvníkům otevřela brány v roce 2008. Dnes je ZOO oblíbeným cílem mnoha turistů všech věkových kategorií. S oblibou ZOO navštěvují také školy.

Světový úspěch

Snahou krokodýlí ZOO v Protivíně je poskytnout chovaným zvířatům ideální podmínky k rozmnožování. Na jaře minulého roku se zde dokonce podařil světový úspěch. V ZOO totiž byla odchována mláďata gaviála indického, a to jako v jediné ZOO na světě mimo tropické pásmo. Nejedná se však o jediný chovatelský úspěch. Protivínská ZOO také například jako první v Evropě odchovala krokodýly kubánské a ve spolupráci se ZOO Kolín nad Rýnem se jí podařil první odchov krokodýla filipínského v Evropě.

Program pro školy

Protivínská krokodýlí ZOO nabízí také zajímavý program pro školy, v rámci kterého se žáci mohou seznámit se všemi známými druhy krokodýlů, prohlédnout si dermoplasty a kostry různých živočichů nebo expozici mláďat včetně líhní. Návštěvníky velice oblíbený je také Golem – největší chovaný krokodýl v ČR. Více informací naleznete na webu krokodylizoo.cz.

This entry was posted in Ostatní, Inzerce. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.