bali

Objevte největší krásy na Bali

Plánujete exotickou dovolenou na Bali? Tak možná právě pro vás je tento článek a sumář zajímavostí jako dělaný. Dovolenou na Bali je třeba užít si plnými doušky. Aby tomu tak bylo, musíte se na vše řádně připravit, respektive si nachystat itinerář takové cesty. Do něj můžete zahnout některé z níže uvedených cílů, které stojí rozhodně za to.

Poznejte přírodní krásy Bali

Ne nadarmo je tento ostrov nazýván, jako ostrov tisíců chrámů. Málokdo však zapomíná, jak unikátní a jedinečná je jeho samotná příroda. Pokud vás tedy omrzí procházky po jednotlivých chrámech, máme tu celkem zajímavé přírodní tipy.

Naplánovat si můžete třeba výlet na sopku Batur. Pod stejným názvem najdete v mapě i překrásné jezero. Patříte-li k náruživým turistům, velkou výzvou se vám stane nejvyšší vrchol Bali, kterým je Gunung Agung. Užívat si však můžete i na jiných místech. Důkazem nezaměnitelné atmosféry je údolí Sidemen. Naplánujte si také cestu ke slavným rýžovým terasám Jatiluwih. Ty jsou dokonce naneseny na seznamu světového dědictví UNESCO.

Užívejte si vodní hrátky

Bali, to je samozřejmě i spousta vodních hrátek. Relaxaci a vodním sportům se můžete věnovat na plážích. Tou nejznámější je bezpochyby pláž Kuta. Ne nadarmo se Bali pyšní jedním z nejpestřejších podvodních světů na zemi, takže ani tuto příležitost si rozhodně nenechte ujít. Vedle korálových útesů jsou k vidění i vraky některých lodí.

Vodní krásy však nejsou pouze na okraji ostrova na podél pláží. Spatřit je můžete i v samotném nitru ostrova. Dokazuje to kupříkladu vodopád Sekumpul. Ten je mimochodem tím největším na celém ostrově. Dech beroucí podívanou ještě dokresluje tropická vegetace kolem vodopádu. Zkrátka pohled, jako z pohádky. Bali je místem, které si užijete do nejmenšího detailu. Hlavně si na tento ostrov vyhraďte dostatek volného času, protože poznávání je zde více než dost.

This entry was posted in Ostatní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.