Portugal

Vyrazte na dovolenou do slunného Portugalska

Plánujete si letní dovolenou u moře? Už vás nebaví stereotypní Chorvatsko a rádi byste poznali novou zemi? Potom by vaše kroky měly vést do Portugalska. Tato často opomíjená destinace toho nabízí více než dost. Objevovat zde budete krásy spousty měst. Mezi dominantní zajímavosti patří kupříkladu nejdelší evropský most dlouhý 17 kilometrů v Lisabonu. A co dalšího vám tato země nabízí?

Největší zajímavosti Portugalska

Vaším pomyslným odrazovým můstkem se může stát klášter jeronymitů, který je mimochodem na seznamu světového dědictví UNESCO. Jeho historie sahá až do 16. století. Když už se budete pohybovat po Lisabonu, určitě si udělejte čas na návštěvu náměstí Praca de Comercio. Jde o jedno z největších náměstí v Evropě.

Lisabon však není tím jediným městem, které můžete navštívit. Výlet si naplánujte také do města zázraků, kterým je Fátima. Právě zde se několika dětem zjevila Panna Marie. Milovníci historie si musí udělat čas na město Coimbra, kde vyniká jeho malebné historické centrum. Plný zajímavostí je také portugalský Řím. Přesně tak je označováno město Braga. A co takhle letní královské město Sintra?

Ostatní portugalské dominanty

Zapomínat bychom neměli ani na zmínku o hlavní metropoli Portugalska, jímž je město Porto. Zde se zaměřte na most Ludvíka I, katedrálu Sé, vyhlášené knihkupectví Livraria Lello a portské vinné sklepy. V tomto ohledu dominuje oblast Vila Nova de Gaia.

Jestliže vás láká ještě vzdálenější historie, potom směřujte k archeologickému nalezišti Vale do Coa situovanému v údolí řeky Coa. Pokud naopak patříte k milovníkům přírody, zavítejte k Národnímu parku Ria Formosa. Ten leží v portugalském regionu Algavre. Kochat se budete vodními lagunami, plážemi a přemírou druhů zvířat. Věřte, že dovolenou v Portugalsku si užijete plnými doušky. O tom se můžete přesvědčit sami na vlastní kůži.

This entry was posted in Ostatní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.