fjord

Norské fjordy, které musíte navštívit

Norsko je jistě překrásnou zemí lákající každoročně spoustu turistů. Ti sem míří nejenom za dech beroucí a doslova čistou přírodou. Jsou to také norské fjordy, které jsou velkým lákadlem. Pokud nevíte, co si představit pod výrazem fjord, prozradíme vám to. Jde o mořský záliv, který je hluboký, dlouhý a úzký. Taková pomyslná pastva pro oči, jíž se nebudete schopni nabažit.

Poznejte nejkrásnější norské fjordy

Jestliže se cílem vaší plánované dovolené stanou norské fjordy, měli byste vědět, na jaké z nich se zaměřit. Jedním z vyhlášených je norský fjord Geirangerfjord. Ten si můžete v plné krásy vychutnat kupříkladu z vyhlídky situované na hoře Dalsnibba ve výšce 1 495 metrů nad mořem.

Pokud vám jde o nejdelší a nejhlubší norský fjord, hledejte na mapě název Sognefjord. Tento fjord měří 204 kilometrů a je hluboký neuvěřitelných 1 308 metrů. Ve své podstatě je to druhý nejdelší fjord na světě. Za zmínku stojí také Nærøyfjord, který je situovaný v kraji nazývaném Sogn of Fjordane. Zároveň se nachází na seznamu světového dědictví UNESCO.

V poznávání norských fjordů můžete samozřejmě pokračovat. Nabízí se kupříkladu fjord Hjørundfjorden, který obklopují krásné hory. Poměrně dlouhý je také fjord Hardangerfjord, jehož délka činí 179 kilometrů.

Ostatní norské fjordy

Jestliže jste si z výše uvedeného seznamu nedokázali vybrat nebo chcete poznat ještě více krásných míst v Norsku, máme tu pro vás pokračování. Zamířit můžete třeba k celkem úzkému fjordu Lysefjorden. Za zmínku stojí ale další krásná místa, která by neměla chybět ve vašem cestovatelském itineráři. Je to Hafrsfjord, Osterfjorden a Saltenfjord. Přesně díky těmto oblastem si Norsko doslova zamilujete, a to velice brzy. Tamní příroda ve spojení s fjordy utváří dech beroucí zážitek a překrásné scenérie. Tak neváhejte a pusťte se do plánování dovolené.

This entry was posted in Ostatní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.