istria

Chorvatský ostrov Istrie si vás doslova podmaní

Istrie je chorvatským poloostrovem, který si okamžitě zamilujete. Místo stávající se cílem mnohých turistů nejenom z Česka, ale z celé Evropy. Plocha Istrie nabývá velikosti 3 700 kilometrů čtverečních, kde najdete přemíru krásných pláží, ale i spoustu zajímavých měst ve vnitrozemí.

Na úvod prozradíme několik důležitých údajů. Je to například nejvyšší vrchol Istrie, jímž je hora Učka s výškou 1 396 metrů. Působivý je i velký přístav Pula.

Co vidět ve vnitrozemí?

Chcete-li okusit kouzlo Istrie, zavítejte například do obce Bale, která se vyznačuje svým zachovalým městským opevněním. Právě zde je k vidění mohutný opevněný zámek. Nevynechte ani vesnici Beram, kde se nachází významný hřbitovní kostel Panny Marie na Skalách. Užívat si můžete i podzemního objevování, což dokazuje krápníková jeskyně Baredine, v níž se můžete vydat na čtyřicetiminutovou prohlídku.

Mezi populární města Istrie se řadí také Buje, což je městečko tyčící se na vrcholku. Nenechte si ujít ani zříceninu hradu Dvograd nebo si naplánujte výlet do bce Grožnjan ve střední oblasti Istrie. Pokud vám tohle všechno bude málo a vnitrozemí vás skutečně okouzlí, máme tu pro vás několika dalších tipů. Je to Galižana, Gračišce, Kršan, Hum a Istarske Toplice, což jsou termální a bahenní lázně situované asi třicet kilometrů od Novigradu.

Vyrazte na krásné pláže Istrie

Dovolená na Istrii, to pochopitelně není jenom cestování ve vnitrozemí, poznávání a objevování. Zacílit můžete také na pláže, kterých se na poloostrově nachází více než dost. Jmenovat lze například pláž Polynesia v oblasti Umag, Havajskou pláž v Pule a Valetu v Lanterně. Ani v tomto případě se nemusíte příliš omezovat. Dech beroucích pláží je tu více než dost – Amarin a Villa Rubin, Bijeca, Girandella, Bijeca Maslinica a Njive. Neváhejte a poznejte Istrii do nejmenšího detailu.

This entry was posted in Chorvatsko. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.