waterfall

Nejkrásnější vodopády v České republice

Česká republika nabízí spoustu krásných míst, která stojí za vidění. Pokud patříte k milovníkům vodopádů, tento článek vás určitě potěší. Zaměříme se totiž na ty nejkrásnější vodopády Česka. A těch je u nás více než dost. Rozesety jsou v podstatě po celém území naší země.

Mumlavský vodopád a mnohé další

A začít můžete tím nejkrásnějším vodopádem vůbec. Takto je prezentován Mumlavský vodopád leží v nadmořské výšce 775 metrů. Většina z vás jistě správně tuší, že tento vodopád je velkou atrakcí především západních Krkonoš. Za vodopády ovšem nemusíte jezdit pouze do Krkonoš, ale i ostatních hor Česka.

Ještě vyšší je jeden z populárních šumavských vodopádů. Je to vodopád v Bílé strži, který se vyznačuje výškou 13 metrů. Díky tomu je čtrnáctým největším vodopádem v České republice. Ze Šumavy si pak můžete odskočit do Jizerských hor, kde se nahází Dlouhý vodopád na Černé Desné. Ten je situován na stejnojmenné říčce a nachází se v nadmořské výšce 601 metrů.

Ve výčtu překrásných českých vodopádů lze určitě pokračovat. Co byste řekli na Velký vodopád Bílého Labe v Krkonoších? Ohromující je i malý Labský vodopád v Labském dole. Právě k němu vede překrásná turistická stezka. Zavítat můžete k říčce Jedlová, která se nachází vodopád na Jedlové. I ten je pýchou a atraktivní záležitostí Jizerských hor.

Ostatní české vodopády

Jestliže vám výčet prezentovaných vodopádů nestačil, můžeme klidně pokračovat. Při návštěvě Beskyd si udělejte výlet k vodopádu Satina v nadmořské výšce 569 metrů. Nezapomínejte ani na přírodní krásy Jeseníků, kde v případě vodopádů jednoznačně vede Rešovský vodopád. A když budete kousek od Pradědu, směřujte k vodopádům Bílé Opavy. Ty si vás svou krásou rozhodně podmaní. A na závěr si necháme ten nejvyšší vodopád v Česku, který leží v nadmořské výšce 1 289 metrů. Je to Pančavský vodopád. Nyní už si můžete začít plánovat vhodný výlet.

This entry was posted in Česká republika. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.