india

Chcete letět do Indie? Navštivte ty největší zajímavosti

Indie je Jihoasijským státem, který každoročně láká spoustu dobrodruhů a turistů, kteří zrovna nepatří k vyznavačům plážových dovolených. A není se čemu divit. Indie je sama o sobě nevšedním zážitkem. Adrenalinem a zároveň poznáním překrásné a zcela odlišné přírody od té naší evropské. Jestliže si plánujete rezervovat letenky do Indie, připravte si podrobný itinerář své cesty. Přinášíme vám několik zajímavých tipů.

Nejzajímavější místa Indie

Vaše putování po Indii by mělo započít v Tádž Mahalu kde budete obdivovat jedinečnou tamní architekturu a nahlédnete do historie této země. Z architektonicky nepřehlédnutelných památek Indie lze jmenovat kupříkladu palác z červeného kamene zvaný Hawa Mahal. Dále je to Červená pevnost neboli královský palác ze 16. století. Vynechat byste neměli ani Qutab Minar nebo City Palace v Jaipuru čili komplex z 18. století. Milovníci zlaté si pak přijdou na své při pohledu na pozlacený palác Hari Mandir.

Indie, to pochopitelně není jenom architektura, jak by se mohlo na první pohled zdát. Poznávat můžete i trochu nevšední stavby jako Amber Fort nebo přírodní rezervace. Jedním z nejznámějších je bezpochyby Národní park Ranthambore. Odtud si můžete udělat výlet také do národního parku s názvem Jima Corbetta.

Indie nabízí i relaxaci na pláži

Ano, zmínili jsme, že Indie je primárně výzvou pro aktivní dobrodruhy. Pokud si ovšem chcete v rámci putování po této zemi odpočinout, můžete zavítat na některou z vyhlášených pláží. V tomto směru musíme zmínit místa jako Palolem Beach, Anjuna Beach, Calangute Beach, Golden Beach a Marari Beach.

Věřte, že dovolená v Indii bude příslibem spousty nevšedních zážitků a každý si přijde na to své. A když k tomu ještě ochutnáte pověstné indické jídlo a podlehnete místní kulturním zvykům, budete doslova nadšeni. Rezervujte si letenku do Indie a přesvědčte se o tom sami.

This entry was posted in Indie. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.