Zřícenina hradu Hukvaldy láká turisty z celé ČR. Výlet na zříceninu zpestřete dalšími aktivitami

Češi jsou vášnivými badateli, kteří chtějí poznat historii nejedné pamětihodnosti. S příchodem jara konečně nazouvají své toulavé boty po dlouhé zimě a vydávají se vstříc novým zážitkům a poznávání. Obvykle je jejich sedmimílové boty zavedou na hrady a zámky, kde poznávají historii a pověsti týkající se nejedné šlechtické rodiny. Nejoblíbenější jsou hlavně hrady a zámky z pohádek, kromě nich jsou však také oblíbené zříceniny. Oblíbenou zříceninou je zřícenina hradu Hukvaldy, která je zároveň druhou největší zříceninou na Moravě.

I když jsou Hukvaldy známí hlavně díky Leošovi Janáčkovi, zřícenina hradu Hukvaldy je jedno z největších lákadel obce. Hradní areál byl založen zhruba ve 13.století, zakladatelem byl německý šlechtic. Původně se jednalo o pevnost, hrad byl několikrát neúspěšně obléhán. Později se z něj stala moderní pevnost, ovšem v roce 1762 zde vypukl požár, hrad už obnoven nebyl a stala se z něj zřícenina, jak ji známe dnes.

Dnes se jedná o významnou kulturní památku

O současné zřícenině lze říct, že se jedná o významnou kulturní památku, kde se každým rokem konají různé akce. Akce v Hukvaldech jsou proslulé, proto na zříceninu během nějaké události zavítejte. Doporučujeme hlavně Rytířské slavnosti nebo Mezinárodní hudební festival Janáčkovy Hukvaldy.

Samozřejmě je zde možná i prohlídka, kterou je možné absolvovat buď s průvodcem, nebo bez. Otevřeno je od dubna do října, během listopadu až března je zřícenina uzavřená (případně otevřená jen při výjimečných akcích).

Zpestřete výlet na zříceninu jinými aktivitami

Do Hukvald však nejeďte jen za zříceninou, výlet si trochu zpestřete, a to třeba návštěvou Tropic Hukvaldy, kde se setkáte třeba s mluvícími papoušky, nebo svůj výlet zpestřete o návštěvu Obory Hukvaldy, kde se zase setkáte s velkým množstvím lesní zvěře a s mnoha druhy ptáků.

This entry was posted in Česká republika, Inzerce. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *