finland

Poznejte Finsko do nejmenšího detailu

Finsko je překrásnou severskou zemí, která doslova vybízí k poznávání. Pokud vás zajímá, co všechno zde můžete vidět kromě krásné a ryzí přírody, začtěte se do následujících řádků. Jsou to především osobitá finská města, která vás do nejmenšího detailu pohltí svou úchvatnou atmosférou.

Hlavní dominanty Finska

Začít můžete určitě od hlavní metropole, kterou tvoří Helsinky. Řada osobitých památek a finský život shon zde budete mít, jako na servírovacím talíři. Mezi historická města Finska se řadí například Rauma. V samotném centru se nachází staré dřevěné domy, které zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Hodně navštěvovaná je tzv. vesnice Santa Clause. Je to místo zvané Rovaniemi ležící v severní části Finska.

Oddávat se můžete také Laponské divočině, která doslova vybízí k poznávání tamních národních parků a k pěší turistice. Kapitolou samou o sobě jsou Alandy neboli Alandské ostrovy. Jejich počet přesahuje číslo 6 500 a konkrétně se nachází mezi Finskem a Švédskem. Ujít byste si neměli ani návštěvu nejstaršího finského města, kterým je Turku. Právě v něm se nachází starý hrad ze 13. století.

Finsko je o krásné přírodě

Z velkých a historických měst Finska se můžete přesunout do Národního parku Helvetinjarvi, jehož rozloha je asi padesát metrů čtverečních. Další populární národní park se jmenuje Isojarvi, kde si užijete jezerní krajinu a tiché lesy. Plánovat zde můžete i několikadenní výlety v divoké přírodě. Nakonec si nechte Národní park Kolevesi nacházející se blíže u ruských hranic. Zde budete obdivovat jezerní komplex Saimara. Tady poznáte tu opravdovou divočinu. Vydat se můžete i se člunem na vodu.

Jestliže si plánujete nezapomenutelnou dovolenou, zahrňte do svého užšího výběru také Finsko, které vám toho nabídne více než dost. V ideálním případě do něj vyrazte alespoň na čtrnáct dní, ať něco vidíte.

This entry was posted in Ostatní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *