Co byste si neměli nechat ujít v Mexiku?

Pokud se chystáte na dovolenou do Střední Ameriky, máte rozhodně na výběr, kam zavítat. Jestliže se vaším cílem stane Mexiko, které je v podstatě největším státem této oblasti, přinášíme vám několik tipů, co byste si neměli nechat ujít.

Začněte v Mexiko City

Vaším cílem by se mělo stát určitě hlavní město zvané Mexiko City. Jeho nepřehlédnutelnou doménou je náměstí Plaza de la Constitución. To je velice často označováno jako Zócalo. V tomto městě nezapomeňte na Chrám Panny Marie Guadalupské, Palacio Nacional a svatyni Temple Mayor.

Odsud můžete pokračovat do historického centra Puebly, kde se majestátně tyčí historická katedrála. Krásný je také kostel Iglesia de Santo Dimingo. Vyhledávaným turistickým městem je i metropole zvaná Oaxaca. V jejím případě lze jmenovat lokalitu Monte Albán a náměstí Plaza de Armas.

mexico city

Jaké další krásy ukrývá Mexiko?

Výše uvedenými cíli vaše putování po Mexiku rozhodně končit nemusí. Zaměřit se můžete například na světovou památku ze seznamu UNESCO, kterou je Chichén Itzá. Jde o zříceninu mayského města na poloostrově Yucatán. Slavné je i přímořské letovisko Acapulco, kde je hned několik oslnivých a překrásných pláží. Vyrazit můžete například na místo zvané Playa Hornos a Playa Hornitos. Popřípadě dáte přednost odlehlejšímu ostrůvku Isla la Roqueta.

Při návštěvě Mexika byste měli spočinout i v některém z jeho národních parků. Typickým příkladem je Národní park Palenque. Milovníci vodopádů si nesmí nechat ujít místo zvané Aqua Azul nebo třeba Misol Ha. Spoustu jedinečných panoramat pak můžete obdivovat v kaňonu Copper Canyon. A nakonec si nechte ještě jedno ohlédnutí do historie. To představuje památka zvaná Teotihuacán. Zbytky města starého dva tisíce let. K němu dojedete z hlavní metropole poměrně záhy. Zde věnujte pozornost stavbě nesoucí název Pyramida Slunce a Měsíce.

This entry was posted in Ostatní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *