navstevujeme.cz ergo cz nahledovy

Pojištění na cesty do zahraničí v době koronavirové pandemie. Co se změnilo?

O cestování se říká, že rozšiřuje obzory. Během cest do zahraničí se turisté seznámí s odlišným životem, poznají spoustu zajímavých míst i pamětihodností. Ovšem turismus je velmi často i finančním přínosem pro ty země, do nichž se za turistikou jezdí. Není proto divu, že turistický průmysl je významným odvětvím hospodářství. Aby cestování bylo bezpečnější, je dobré se na cesty připojistit. Jaké existují možnosti?

Jak se cestuje v době koronavirové pandemie?

Při cestování během koronavirové nákazy, která hrozí v každém státě, je třeba se řídit platnými předpisy, jež vydaly jednotlivé země. Do některých je možné jezdit bez omezení, u jiných je třeba mít k dispozici aktuální negativní test na koronavirus. Určité změny však zaznamenalo také pojištění na cesty do zahraničí. Není možné si například připojistit storno zájezdu.

navstevujeme.cz ergo cz

Bohužel je to častá komplikace v současné době, která cestování svým způsobem znepříjemňuje. Bez jakéhokoliv omezení je aktuálně možné cestovat pouze do Chorvatska, Itálie, Rakouska, Francie a Portugalska. Chorvatské moře bylo ostatně častým cílem turistů také v hlavní letní sezónu.

Co když budete v cizině v karanténě?

I během cestování do zahraničí se může stát, že se turista ocitne v karanténě. V tomto případě je dobré mít sjednáno cestovní pojištění na covid, které s něčím podobným počítá. Určitě je výhoda, pokud pojišťovna automaticky a bezplatně cestovní pojištění po dobu karantény prodlouží, a to v nezměněném rozsahu. Případné léčebné výlohy a další náhrady, jako pojištění odpovědnosti nebo zavazadel, tak zůstávají pojištěny i během prodlouženého pobytu, který zapříčinila karanténa.

navstevujeme.cz ergo cz

Cestování s dětmi

Nemilou komplikací může být, onemocní-li rodiče koronavirem během zahraniční cesty a mají přitom s sebou své děti. Zde se nabízí pojištění nákladů na tzv. doprovázející osobu, která se o děti pak postará. Je to drobnost, ale rozhodně se vyplatí ji mít ve své pojistce sjednanou.

Při cestách do zahraničí je dobré sledovat aktuální informace ministerstva zdravotnictví, protože situace se neustále vyvíjí.

This entry was posted in Ostatní, Inzerce. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *