Kam na výlet do Beskyd? Poradíme i s ubytováním

Beskydy jsou každým rokem stále více a více navštěvované. Lidé se opět nachází v přírodě, v uspěchané době hledají kousek klidu. Pokud patříte k lidem, kteří do Beskyd chtějí vyrazit, možná oceníte znát pár tipů na výlety. Přece jen chcete pít Beskydy plnými doušky a nechcete nic vynechat. Navíc v Beskydech je několik krásných míst, jež se musí navštívit. Mezi nimi je samozřejmě i Lysá hora.

Lysá hora patří jednoznačně k nejatraktivnějším turistickým cílům. Když do Beskyd, tak na Lysou horu – to vám řekne nejeden milovník turistiky. Lysá hora je nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd a vede na ni několik tras a cest. Doporučujeme zejména Bezručův výplaz, což je trasa pojmenována po známém českém umělci, jenž tudy chodíval a který to tu měl tuze rád.

Samozřejmě Beskydy nejsou jenom o Lysé hoře, proto si zmiňme několik dalších tipů na výlety. Také doporučíme luxusní ubytování v Beskydech, kam se můžete uchýlit večer, když budete toužit po odpočinku.

Tipy na výlety v Beskydech

Doporučujeme zamířit například k vodní nádrži Šance, která byla vybudována mezi léty 1964 a 1969. Jejím původním úkolem bylo ochránit vše ostatní před povodněmi, ale později se z ní stala zásobna ostravského průmyslu a také poskytuje dodnes lidem pitnou vodu. Kromě toho dnes pomáhá vylepšovat průtoky v řece Ostravice.

vodopád beskydy

6021035 / Pixabay

Pokud jste milovníkem hor, doporučujeme zdolat druhou nejvyšší horu Moravskoslezských Beskyd, a to horu Smrk. V jejím masivu najdete mnoho dalších vrcholků, jako je Malý Smrček nebo Smrček. Výstup tak bude trošku náročnější, ale plný překvapení.

A kromě toho zdolejte i Ondřejník, což je samostatný horský masiv s několika vrcholy a mnoha, mnoha cestami. Ze samotného vrcholku se nabízí hned několik nádherných výhledů do krajiny.

Tip na luxusní ubytování v Beskydech

Pokud chcete strávit v Beskydech více času, ubytujte se v luxusním penzionu v Beskydech, kterým je Penzion Jurášek. Jedná se o romantický penzion v samém srdci Beskyd, kde se nabízí i wellness služby, což určitě oceníte.

This entry was posted in Česká republika, Inzerce and tagged , , . Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *