Chcete obytný vůz a nebo obytný přívěs za auto?

Pokud plánujete pořízení karavanu, určitě jako první narazíte na dva typy, které si můžete pořídit. Tím prvním je obytný vůz a tím druhým obytný přívěs za auto. Každé z těchto řešení má své výhody i nevýhody, které byste při rozhodování se mezi nimi měli znát. Představíme vám je, abyste si vybrali to správné provedení, které bude přesně odpovídat vašim požadavkům.

Obytný přívěs

Obytný přívěs je jednoduše řečeno vlastní místnost na kolečkách, kterou si můžete vozit s sebou. K automobilu se připevňuje pomocí tažného zařízení – to je nezbytnou podmínkou. Výhodou obytného přívěsu je, že si jej můžete kdykoliv odepnout a jet bez něho jen s osobním autem. Nebudete mít tak problém s parkování a dalšími omezeními, které velký přívěs přináší. Je ale dobré vědět, že v porovnání s obytným vozem se parkuje a řídí mnohem lépe než s přívěsem. Výhodou odnímatelnosti je, že lze přívěs také využívat jako chatku – jednoduše jej necháte na svém pozemku a budete k němu jezdit jako k malému letnímu domku. Vybavením jsou obvykle karavany určené na tažné zařízení skromnější. Zdaleka nedosahují takového moderního zařízení jako obytné vozy. Jsou však v porovnání s nimi znatelně levnější. Obytný přívěs oceníte tehdy, když jste milovníky cestování, ale potřebujete karavan jen občasně například při dovolené jednou za rok.

caravan car

Broesis / Pixabay

Obytný vůz

Obytné vozy jsou dražší, ale zato jsou také výrazně luxusnější záležitostí. Mnohé mají vybavení, které je srovnatelné, ne-li lepší, než má nový byt. Velice často nechybí ani kuchyně nebo koupelna. Lze je tedy využívat při plném pohodlí opravdu dlouhodobě – není nic neobvyklého je využívat několik měsíců nebo i po celý rok. Výhodou obytného vozu je, že nemusíte při přestupu z „bydlení“ do „auta“ vůbec vystupovat. Místnost a vůz jsou navzájem propojené a nelze je oddělit. Tento typ se proto hodí především pro lidi, kteří to myslí s pořízením karavanu opravdu vážně a chtějí jej naplno využívat.  Obytný vůz i obytný přívěs je skvělý v tom, že nemusíte už nikdy a nikde shánět hotely.

This entry was posted in Ostatní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *