Bulharsko je letos v kurzu!

Za totality Bulharsko bylo pro Čechy podobně jako dnes Chorvatsko zemí zaslíbenou. Možná ještě něčím cennějším. I do Bulharska se totiž podařilo vycestovat jen hrstce vyvolených. Po revoluci zájem o tuto zemi trošku opadl, ale v posledních letech se opět vrací na výsluní. 
V současné době popularita této balkánské země opět rapidně stoupá. Není se ani čemu divit. Země to je stále bezpečná a cenově dostupná. Především tu však najdete pláže s jemným zlatavým pískem (nejenom Zlaté písky), prohřáté moře, lány omamně vonících růží, ale i naprosto úchvatný podzemní vodopád. Bulharských lákadel na vás však čeká mnohem víc.

Romantické Karadere

Bulharsko je zemí přímo zaslíbenou pro milovníky pláží. Za jednu z vůbec nejromantičtějších pláží Bulharska je však považována pláž Karadere nacházející se mezi Burgasem a Varnou poblíž vesničky Bayla. Pokud se sem vypravíte, počkejte si na západ slunce, který tu prý bývá nezapomenutelný.

Starobylý Balčik

Kouzelné malé písečné pláže najdete také poblíž malebného městečka Balčik. Ani to by samozřejmě nemělo uniknout vašemu zájmu. Poté co se nabažíte moře, se jednoduše vydejte na procházku starobylými uličkami. A nezapomeňte se zastavit v některé z nesčetných malebných kaváren, ve které můžete svůj prázdninový den završit.

Pláže s mušličkami? Albena

Nejčistšími plážemi, dokonce oceněnými Modrou vlajkou, se ovšem může pochlubit letovisko Albena. Ty jsou při přílivu dokonce zaplaveny spoustou drobných mušliček představující nekonečným zdroj zábavy především pro malé děti.

Ráj pro potápěče i milovníky historie

Rádi se potápíte? Pak se vydejte do Achtopolu. Toto historické městečko je obklopeno divokými útesy a bohatým podmořským světem, které jsou pro potápění a šnorchlování přímo stvořené. Z měst byste neměli vynechat antický Nasebar, kosmopolitní Varnu, pravoslavný Rilský klášter a již zmíněný mohutný 35 metrů vysoký jeskynní komplex v Rodopech.

Cestujte s CPA Travel

Zájezdy do Bulharska najdete například v portfoliu cestovní kancelář CPA Travel (cpatravel.cz). Předností této kanceláře je především to, že dokáže připravit zájezd doslova na míru každému budgetu. Vycestovat můžete na dva dny i na měsíc. Ubytovat se máte možnost ve čtyřhvězdičkovém hotelu s all inclusive i dvouhvězdičkovém se snídaní. CPA Travel má zkrátka dovolenou pro každého bez rozdílu věku i stavu bankovního konta. Více informací naleznete na odkazech dovolená Bulharsko a Bulharsko dovolená. Tak neváhejte.

This entry was posted in Bulharsko, Inzerce. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *