cave

Nejkrásnější jeskyně světa, které se vyplatí navštívit

Milujete cestování a rádi byste se podívali pod zem? Pak zamiřte do světově oblíbených jeskyní. Navštivte země, které ukrývají ty nejkrásnější jeskyně vůbec. Spolehnout se můžete na to, že jich je více než dost, a to i v relativní blízkosti České republiky.

Kouzelné jeskyně ve Slovinsku

A začít můžete třeba ve Slovensku, kde se nachází Škocjanské jeskyně. Právě zde na vás čeká jedna z místností označovaná jako Obr, kde budete hledět z výšky patnácti metrů. Ze Slovinska pak můžete přejet rovnou do Rakouska. Zamiřte do Salzburgu k pohoří Tennengebirge, kde je situován Svět ledových obrů. Jedna z největších jeskyní světa dosahuje délky neuvěřitelných 42 kilometrů.

Krásné jeskyně jsou také v Itálii. V mapách pátrejte po názvu Grotta Azzurra. V překladu to znamená modrá jeskyně, což je právoplatný název. Proplouvat budete rozmanitou jeskyní v hloubce kolem patnácti metrů. Její délka překračuje hranici 52 metrů. Zrovna na tomto místě byly svého času uctívány nymfy.

Fingalova jeskyně ve Skotsku

Pojďme se ale za nejkrásnějšími jeskyněmi světa vypravit trochu dál od hranic Česka. Důkazem dech beroucí podívané je Fingalova jeskyně, která vyniká primárně svými čedičovými sloupy. Ani Španělsko není na působivé jeskyně příliš strohé. Co takový podzemní klenot v podání Jameos del Agua? Do jeskynní haly pod zemí se vejde hned několik stovek osob.

Ještě dál je jeskyně Tham Lod v Thajsku. Právě tímto podzemní labyrintem protéká řeka Nam Lang. A pokud budete mít náhodou cestu na Nový Zéland, nezapomeňte si naplánovat výlet pod zem v podání jeskyně Waitomo. Naopak v Portugalsku objevte kouzlo přímořské jeskyně Benagil. Ta je víceméně součástí ohromujícího skalního útvaru. Všude na těchto místech zažijete nepopsatelné zážitky a odnesete si překrásné fotografie a dobrodružných cest a výletů. Přesvědčte se o tom sami.

This entry was posted in Ostatní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.