train

Pusťte se do cestování vlakem a poznávejte krásná místa

Cestovat lze v dnešní době nejrůznějšími způsoby. Někdo zvolí automobil, jiný letadlo. Napadlo vás ale vydat se za dobrodružstvím vlakem? Tento dopravní prostředek vede na spoustu krásných míst a zároveň zemí, kde se vám bude líbit. Pokud hledáte inspiraci pro cestování vlakem po ČR, ale také v zahraničí, přinášíme vám několik praktických tipů.

Vlakem po České republice

Když zvolíte ten správný typ vlaku, cestování nabyde skutečně zajímavých podob. Najednou dostanete prostor po pozorování všeho kolem sebe, během jízdy máte dostatek času na přidružené aktivity a zároveň se vám dostane patřičného komfortu.

Pokud se při Vašem výletu po zemi rozhodnete strávit pár nocí v penzionu či hotelu, podívejte se na levné ubytování v Česku na stránce Hauzi.

V rámci českých drah můžete zavítat třeba k rozhledně s názvem Vodárna v Kolíně. Jestliže patříte k milovníkům přírody, vyrazte vlakem na Šumavu. Svoje kouzlo bude mít nejenom pohodlnější rychlík, ale také motorák. S ním se můžete vydat téměř až k Panské skále, která je neodmyslitelně spojena s krásnou pohádkou Pyšná princezna.

V rámci železničního cestování po Česku zmíníme ještě několik dalších zajímavých cílů. Je to například Dvůr Králové a jeho zoologická zahrada, Máchovo jezero, ale také Bystřice pod Perštejnem. To jsou místa, která vás nějakým způsobem okouzlí.

Vyrazte vlakem do zahraničí

Při cestování vlakem se pochopitelně nemusíte omezovat jenom v rozsahu České republiky. Nabízí se i mnohé země v zahraničí, kam se vyplatí vyrazit tímto způsobem. Typickým příkladem je Anglie, Maďarsko, Itálie, ale také populární Chorvatsko. Ve všech těchto zemích jsou dostupné železniční tratě, takže se můžete přiblížit k mnohým krásným místům. Hlavně díky cestování vlakem na rozdíl od automobilu přicestujete do země dostatečně odpočatí.

Tak neváhejte a vyzkoušejte pro změnu trochu jiný způsob cestování než doposud. Dejte šanci železniční dopravě, která přináší spoustu kladů a zajímavostí.

This entry was posted in Ostatní, Inzerce. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.