Germany

Německo nabízí spoustu krásných míst

Německo je naší sousední zemí, která je plná nejrůznějších zajímavostí. Jestliže plánujete výlet nebo dokonce dovolenou do této destinace, přinášíme vám pár zajímavých tipů. Půjde o vybraná a oblíbená místa, která byste na území Německa rozhodně neměli minout.

Začněte poznáváním Hamburku

Vaším pomyslným odrazovým můstkem se může stát Hamburk. Takový malý velký svět, ve kterém byste měli za každou cenu navštívit tamní hamburské přístaviště. Jestliže máte rádi kouzlo velkých měst, určitě se nevyhýbejte Drážďanům. Ty si vás podmaní do nejmenšího detailu. Ostatně, k vidění je přemíra kulturních statků.

Spadáte-li spíše mezi milovníky poklidnějších míst a středověké architektury, sázkou na jistotu bude Rothenburg ob der Tauber. Město protnuté řadou starobylých domů, u něhož oceníte především tamní atmosféru.

Německo, to je také nekonečná zábava, jíž se můžete oddávat na spoustě míst. Typickým příkladem je Phantasialand. Zábavní park v Brühlu, kde budete mít ústa rozevřená od ucha k uchu. Zapomínat nesmíte ani na jeden z největších německých zábavních parků, jímž je Europa Park situovaný v Rustu. Ten je mimochodem přístupný také v zimním období.

Historické památky a příroda

Je pravdou, že Německo přináší každému něco. Vyhlášené je i svými hrady a zámky. K těm nejpopulárnějším patří bezpochyby pohádkový hrad Neuschwanstein, s nímž se pojí spousta pohádek a zajímavých legend. Zavítat můžete také k zámku Heidelberg, kde poznáte, jak vlastně vypadal německý romantismus.

A pokud jde o přírodní skvosty Německa, je Bodamské jezero jasnou volbou. Určitě neopomínejte na ostrovy Reichenau a Mainau. Jestliže vám tohle všechno bude málo, potom se vydejte mezi vinohrady do údolí řeky Mosely, kde také minete nějaký ten hrad. Německo zkrátka nekonečnou studnicí překrásných míst, která jsou vám plně otevřena. Tak neváhejte a vyrazte.

This entry was posted in Německo. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.