china

Naplánujte si poznávání Číny od A až do Z

Čína je bezpochyby překrásnou zemí, která toho má turistům hodně co nabídnout. Jestliže se rozhodnete poznat tuto velmoc, určitě se vám hodí pár tipů na zajímavé výlety. Svůj plánovaný itinerář můžete obohatit o spoustu míst, s nimiž vás v následujících řádcích trochu blíže seznámíme.

Začněte u Velké čínské zdi

Takovým pomyslným odrazovým můstkem by se měla stát Velká čínská zeď. Dech beroucí symbol této země, jehož délce činí 8 851 kilometrů. Od čínské zdi se pak můžete vydat k paláci Potala situovanému ve městě Lhasa. Právě zde se nachází červený palác, jehož historie je opravdu daleká.

V Pekingu je to například Zakázané město, které je v podstatě největším palácovým komplexem světa. Zachovalé stavby jsou mimochodem zaneseny na seznamu světového dědictví UNESCO. Výzvou pro vášnivé cestovatele se stane i buddhistický chrám Shaolin, který byl založen v pátém století našeho letopočtu.

Ve výčtu čínských zajímavostí bychom mohli nadále pokračovat. Je to například Terakotová armáda nebo první evropská usedlost Macao. Chcete-li si užívat jedinečných výhledů po okolí, zavítejte do města věčného jara. To nese název Kunming. Zapomínat byste neměli ani na plavbu po řece Li, která teče kolem vápencových skal.

Co dalšího nabízí Čína?

Čína, to je také ráj v podání Hangzhou. Pokud naopak chcete vidět ty největší budovy světa, směřujte do Hongkongu. Ten se stane opakem toho, co jste v Číně viděli doposud. Každý si zkrátka přijde na to své, ať už patříte mezi milovníky velkoměst nebo dáváte přednost přírodě. Jestliže tíhnete spíše k odlehlým končinám, podmaní si vás kupříkladu vodopády Huangguoshu. Tento úchvatný vodopád se nachází na řece Paj-šuej.

A kdybyste toho v Číně neměli ještě stále dost, je tu například Kamenný les, městečko Lijiang nebo Dali. Tohle všechno vám prozradí mnohé o kultuře a historii této slavné země.

This entry was posted in Čína. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.