fly

Víte, jaké věci nepatří do letadla?

Létání letadlem je oblíbenou činností mnohých z nás. Zároveň jde o nejrychlejší dopravní prostředek, pokud se chcete dostat například do exotické destinace kdekoliv na světě. Víte ale o tom, že existuje řada věcí, které si se sebou nemůžete do letadla vzít? Právě v následujících řádcích vám takové předměty blíže představíme.

Co si do letadla nesmíte vzít?

Pokud se zrovna balíte na vysněnou dovolenou letadlem nebo vás čeká pracovní jednání v jiné zemi, rozhodně si do letadla neberte žádné spreje, výbušniny, zbran,ě hořlaviny nebo jinou pyrotechniku. To platí také o stlačených plynech a podobně. S tím vás na palubu letadla rozhodně nepustí.

Dá se říci, že u všech výše uvedených věcí je to asi naprosto jasné. Kromě nich však existují i jiné předměty, kde můžete váhat. Seznam prezentovaný v dalších řádcích vás však přesvědčí o tom, že ani jiné věci byste si do příručního zavazadla rozhodně dávat neměli. Jsou to například lékařské nástroje, rybářské pruty, nářadí nebo dokonce munici. Do příručního zavazadla nepatří ani nic ostrého, jako třeba žiletky na holení. I pro kapalné látky platí omezení. A to definuje objem 100 ml.

Co nepatří do odbavovaného zavazadla?

Je třeba brát v potaz také to, že je rozdíl mezi příručním zavazadlem a tím odbavovaným. Právě odbavované zavazadlo končí v podpalubí letadla a i pro něj platí několik přísných zákazů na převážené věci. Například do podpalubí nesmíte ukládat žádné powerbanky, baterie, videokamery, fotoaparáty, elektronické cigarety a zapalovače. Tyto předměty naopak patří do příručního zavazadla.

Je pravdou, že každá letecká společnost může mít trochu odlišná pravidla, vesměs jsou však stejná. Minimálně co se týče zakázaných předmětů, které nepatří na palubu, do příručního ani odbavovaného zavazadla. Než tedy vyrazíte na cesty, zkontrolujte si co dáváte do kufru nebo cestovní tašky.

This entry was posted in Ostatní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.