laponsko

Poznejte polární zajímavosti Laponska

Laponsko je regionem, o kterém asi neslyšel každý. V oblibě ho mají vyznavači severských zemí, kteří milují sníh, zimu a rozmanitosti tohoto území. Jestliže vás zajímá, kde se nachází Laponsko, tak je to v severní Evropě na pobřeží Bílého, Norského a Barentského moře. Pro lepší představu ještě zmíníme, že tato oblast sousedí se státy, jakými jsou Rusko, Finsko, Norsko a Švédsko.

Život v Laponsku

Laponsko je označováno, jako kraj Sámů. Země, která je na první pohled určitě drsná, na druhou stanu překrásná. Život za polárním kruhem je především o čistotě tamního prostředí, divočině a překrásných úkazech na nebesích. A jaká unikátní místa byste měli v Laponsku navštívit?

Objevování Laponska od A až do Z

V závislosti na tom, do jaké části Laponska se vydáte, nabízí se vám přemíra unikátních míst, která stojí za podívanou. Ve východním Laponsku je to například Lujávri v podobě největší samské osady. Osobitou atrakcí v podobě přírodního parku zaměřeného na rodiny je SantaPark, který má vánoční atmosféru.

Pokud jde o přírodu a divočinu, jasně vede národní park Pallas-Yllästunturi, park Kekkonena nebo Pyhä-Luosto National Park, kde se v zimním období můžete oddávat také lyžování a podobným aktivitám. A odkud byste mohli pozorovat krásnou polární záři? Co třeba takový Riisitunturi National Park. Ten k tomu doslova vybízí.

Laponsko je o dech beroucí krajině, o tom není žádných pochyb. Každý si zde přijde na to své. Dokazuje to spousta ostatních míst, mezi něž patří řeka Kemijoki, kaňon se zamrzlým vodopádem Korouoma nebo chráněná krajinná oblast arktické divočiny označovaná jako Käsivarren erämaa-alue.

Laponsko je spojeno i se spoustou lyžařských resortů, kde se lze oddávat zimním radovánkám – Saariselkä Ski & Sport Resort, Oy Levi Ski Resort, Pyhä, Iso-Ylläs Hiihtokeskus a mnohé další. Stačí si pouze vybrat.

This entry was posted in Ostatní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *