moet

Ochutnejte ta nejlepší vína Francie

Víno je lahodným nápojem vyráběným po celém světě. Pokud má jít ovšem o kvalitní vína, mnohá z nich povětšinou pochází z francouzských vinic. Z oblastí, které vám trochu podrobněji představíme. Mezi vyhlášené vinařské regiony patří bezpochyby tyto:

  • Moët & Chandon
  • Bordeaux
  • Malbec
  • Prosecco

Moët & Chandon – vína pro krále a královny

Vinařství Moët & Chandon produkuje vína z oblasti Champange. V této lokalitě se daří vynikajícím odrůdám vín, z nichž následně vzniká kvalitní a prvotřídní víno. Ostatně dokazuje to sama historie tohoto vinařství, která se pojí s rokem 1743. O jedinečné chuti vín hovoří mimo jiné fakt, že víno je dodáváno královským rodinám v mnohých zemích světa. Typickým příkladem je Švédsko, Velká Británie, Dánsko a Španělsko.

Bordeaux – vína z jihozápadní Francie

Vinařských klenotů se však ve Francii nachází více než dost. Jednou z celosvětově nejznámějších vinařských oblastí této země je Bordeaux. Právě odtud pochází výrobky prvotřídní kvality, které polahodí chuťové pohárky nejednoho vinaře. Bordeaux je zárodkem pro značky typu Moulis, Barsac, Pauillac, Saint Estephe, Bordeaux Aoc, Sauternes, Medoc a mnohé další.

Pokračování přes odrůdu Malbec

S Francií je pochopitelně spjata i řada ostatních vinných odrůd, které byste si neměli nechat ujít. Jednou z nich je například moštová odrůda Malbec. V zemi vín se nachází zhruba 19,5 % z celosvětových vinic této odrůdy. Pokud podlehnete kouzlu tohoto vína pak vězte, že vám v budoucnu neunikne Malbec World Day. V předkladu jde o Světový den Malbecu. Ten se slaví už od roku 2011, konkrétně 17. dubna.

Prosecco – je libo šumivá Itálie?

Jestliže dáváte přednost spíše bublinkám, hledejte proslulou kvalitu trochu někde jinde než ve Francii. Vaším cílem by se měla stát provincie Treviso, kde se pěstuje odrůda Glera. Právě z tohoto vína vzniká produkt označovaný jako Prosecco. Šumivé víno, které si vás získá svou unikátností. V závislosti na značce Prosecca si na své přijde dozajista každý.

Nakupujte víno u odborníků

Asi správně tušíte, že víno jako takové je určitou alchymií. To znamená, že byste si měli konkrétní vína vybírat na těch správných místech. U prodejce, který svému oboru dostatečně rozumí a jehož produktová nabídka je složená právě se zaměřením na kvalitu a lahodnost. Takovým specialistou je WineHouse, u něhož jednoduše nemůžete sáhnout vedle. Kromě desítek vynikajících produktů si samozřejmě můžete zvolit i vína pocházející z výše uvedených oblastí. Ať už se jedná o Moët & Chandon, Bordeaux nebo Malbec. Prvotřídní francouzská vína, jejichž vynikající chuť si hodně rychle zamilujete. Věřte, je dobré vědět, odkud konkrétní vína pochází a jak vypadá skutečná kvalita a lahodnost děděná z generace na generaci.

This entry was posted in Francie, Inzerce. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *