Co si nezapomenout vzít na dovolenou pod stan?

Máme konečně léto, se kterým souvisí celá řada dovolených. Mnoho lidí plánuje trávit svou dovolenou někde v zahraničí u moře, na poznávacích zájezdech nebo na jiných oblíbených turistických destinacích. V poslední době je ovšem čím dál více lidí, kteří jsou ochotní trávit svou dovolenou nebo prázdniny pod stanem. Mohou jet sami do přírody nebo mohou využít služeb nějakého kempu, kterých je čím dál více. Před balením pod stan pak nastávají otázky, co všechno s sebou. Zkušený táborník moc dobře ví, co si má pod stan s sebou zabalit. Pokud jste ovšem začátečník a pod stanem v přírodě jste ještě nespali, budou se vám hodit následující rady.

Stan, spacák a karimatka

Jako první věc, kterou musíte s sebou mít, je samozřejmě stan. Vždy vybírejte kvalitní stan, který vás dokáže ochránit před nepřízní počasí jako je silný déšť nebo vítr. Vybírejte ho dle velikosti a dle počtu osob, jež v něm budou spát. Důležitý je samozřejmě spací pytel, bez kterého se ve stanu neobejdete. Na trhu jich existuje celá řada, takže si můžete vybrat přesně ten, který vám bude vyhovovat nejvíce. A nakonec nezapomeňte na karimatku. Pamatujte, že nejdůležitější je se dobře a pohodlně vyspat. Vyberte si nafukovací nebo pěnovou karimatku.

stan

Bunda, boty, lékárnička

Pro stanování a pobyt v přírodě nebo kempu jsou důležité také pevné a pořádné boty. Může se stát, že začne pršet a všude kolem bude bláto. Pevné boty vás před ním ochrání a zpevní vám nohu. Stejně tak je velmi důležitá kvalitní nepromokavá bunda. Mnoho lidí už dnes nenosí pláštěnky, ale dává přednost právě nepromokavým bundám. Jejich výběr je také velký. Rozhodně nesmíte zapomenout na lékárničku. Před odjezdem ji vybavte vším nutným a nezapomeňte na léky, užíváte-li nějaké.

Baterka, nůž a vařič

Stanování probíhá i v noci a často tak potřebujeme světlo. To nám dokáže zprostředkovat baterka na baterie. Vyberte si ideálně nějakou čelovku, neboť je to opravdu praktická a šikovná věc, která vám ušetří mnoho práce a nervů. Základním vybavením každého táborníka je samozřejmě kvalitní ostrý nůž, vařič na jídlo, dostatek vody a jídlo.

This entry was posted in Ostatní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *